Jak znaleźć dobrą pracę z pomocą agencji zatrudnienia?

0 0
Jak znaleźć dobrą pracę z pomocą agencji zatrudnienia?
Z roku na rok rośnie nie tylko liczba agencji zatrudnienia, ale i liczba osób przyjętych do pracy dzięki tym instytucjom. (Fot. Fotolia)

• Obecnie w Polsce działa ponad 6 tys. firm świadczących usługi rekrutacyjne oraz pośrednictwa pracy.
• Korzystając z usług agencji należy się upewnić czy spółka zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.
• Pracownicy rzadko analizują zalety poszczególnych form podjęcia pracy rozważając głównie warunki finansowe.


Z usług profesjonalnych agencji zatrudnienia korzysta coraz więcej Polaków. Według danych Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia, obecnie w Polsce działa ponad 6 tys. firm świadczących usługi rekrutacyjne oraz pośrednictwa pracy. W porównaniu do statystyk Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej sporządzonych na koniec 2014 roku, to o około 1000 podmiotów więcej.

Z roku na rok rośnie nie tylko liczba agencji zatrudnienia, ale i liczba osób przyjętych do pracy dzięki tym instytucjom. Wśród zalet współpracy z agencją należy wymienić możliwość jednoczesnego dotarcia do szerokiej oferty proponowanych stanowisk pracy oraz profesjonalne doradztwo w zakresie przejścia przez proces rekrutacyjny.

Agencje współpracują z wieloma firmami na rynku, dlatego zawsze mogą zaproponować kandydatowi inny etat, gdyby nie otrzymał on stanowiska, o które się ubiegał. Współpraca z profesjonalną agencją oznacza też odciążenie kandydata w zakresie wielu czynności związanych z procesem rekrutacyjnym jak choćby wsparcie w przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Może on liczyć również na feedback czyli garść uwag po rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Wskazówki te pomagają uniknąć popełniania podobnych błędów przy kolejnych próbach znalezienia zatrudnienia. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy przy poszukiwaniu pracy, zwłaszcza, że usługa ta jest zawsze dla kandydatów bezpłatna.

- Monitorując konkretny rynek, agencje pośrednictwa coraz częściej specjalizują się np. w danej branży (np. finanse, farmacja) czy stanowiskach (np. eksperci IT, inżynierowie). Agencje rekrutacyjne z jednej strony wiedzą, jakich dokładnie pracowników szukają firmy, z drugiej są w stanie spełnić oczekiwania kandydatów wiedząc, co mogą im zaoferować potencjalni pracodawcy. Co więcej, rekruterzy jako pierwsi na rynku mają informację na temat planowanych przez firmy rekrutacji, dzięki czemu są w stanie bardzo dobrze dopasować ofertę pracy do kandydata - tłumaczy Jarosław Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, prezes firmy Wadwicz.

Jarosław Adamkiewicz, Fot. Mat. pras.
Jarosław Adamkiewicz, Fot. Mat. pras.

Z jakimi agencjami współpracować?

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.