Internetowe zarobki młodych w trakcie wakacji

Pracodawcy wykorzystują bezrobocie i szukają taniej siły roboczej. Okres wakacji jest szczególnie gorący, ponieważ wielu pracowników udaje się na wymarzony odpoczynek – na zastępstwo przyjmowani są studenci, którzy pracują za darmo. Alternatywą może okazać się płatna praca zdalna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Internetowe zarobki młodych w trakcie wakacji

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

19 lip 2013 13:23


Pokolenie straconych, czyli osoby w wieku 15-29 wchodzi na rynek pracy coraz wcześniej, a miejsc jest coraz mniej. W sondzie Instytutu Badania Opinii Homo Homini „ Jacy jesteśmy. Polacy sami o sobie", 73,9 proc. młodych wskazało, że największym problemem jest dla nich bezrobocie.

To realne obawy, w Polsce tylko wśród osób do 25 roku życia bezrobocie wynosi 28,1 procent. Młodzi deklarują dostosowanie się do wymogów rynku poprzez szkolenia i staże. Z drugiej strony niekończące się okresy próbne powodują brak poczucia stabilności.

W 2011 roku Komisja Europejska wprowadziła „Europejskie polityki i działania na rzecz młodych ludzi", które skupiają działania na rzecz poprawy polityki zatrudniania młodzieży.

W Polsce Ministerstwo Pracy ogłosiło nowy program wsparcia dla szukających pierwszej pracy: bony stażowe, szkoleniowe dla młodych pracowników, niższe składki na Fundusz Pracy za zatrudnienie młodych ludzi. Wyżej wymienione programy na pewno nie szkodzą, ale czy dają wymierne wyniki w postaci nowych miejsc pracy?

Prognozy wskazują na poprawę sytuacji młodych na rynku pracy, ale dopiero za 4 lata. Przez tak długi okres należy znaleźć rozwiązania, aby przewidywania sprawdziły się. Tu z pomocą przychodzi Internet.

W dobie powszechnie dostępu do sieci - 60 proc. Polaków korzysta przynajmniej raz w tygodniu z Internetu, a najaktywniejszą grupą są osoby w wieku 18-24, najprostszym rozwiązaniem okazuje się praca zdalna.

W ciągu minionych 6 miesięcy aż 10 proc. przedsiębiorstw zatrudniło pracowników w systemie pracy na odległość. Również młodzi deklarują chęć pracy flexi lub w modelu „pół na pół", co pozwala na pracę wykonywaną według swojego uznania z dowolnego miejsca (kawiarni, własnego biurka).

Taka forma daje możliwość pracy dla firm z całego obszaru Polski bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania i rezerwowania 8 godzin na pracę ciągiem.

To rozwiązanie idealnie dla osób studiujących lub mieszkających w regionach dotkniętych bezrobociem. Podejmując się takiego działania należy uważać na bezpieczeństwo i gwarancję wypłaty pieniędzy, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych portali.

Wysokość zarobków średnio wynosi około 700 zł miesięcznie. Zadania polegają przede wszystkim na tworzeniu wpisów na Facebook, fora, blogi i portale, braniu udziału w konkursach oraz badaniach rynku (dane z portalu InClick).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.