Internetowe zarobki młodych w trakcie wakacji

0 0
Internetowe zarobki młodych w trakcie wakacji

Pracodawcy wykorzystują bezrobocie i szukają taniej siły roboczej. Okres wakacji jest szczególnie gorący, ponieważ wielu pracowników udaje się na wymarzony odpoczynek – na zastępstwo przyjmowani są studenci, którzy pracują za darmo. Alternatywą może okazać się płatna praca zdalna.

Pokolenie straconych, czyli osoby w wieku 15-29 wchodzi na rynek pracy coraz wcześniej, a miejsc jest coraz mniej. W sondzie Instytutu Badania Opinii Homo Homini „ Jacy jesteśmy. Polacy sami o sobie", 73,9 proc. młodych wskazało, że największym problemem jest dla nich bezrobocie.

To realne obawy, w Polsce tylko wśród osób do 25 roku życia bezrobocie wynosi 28,1 procent. Młodzi deklarują dostosowanie się do wymogów rynku poprzez szkolenia i staże. Z drugiej strony niekończące się okresy próbne powodują brak poczucia stabilności.

W 2011 roku Komisja Europejska wprowadziła „Europejskie polityki i działania na rzecz młodych ludzi", które skupiają działania na rzecz poprawy polityki zatrudniania młodzieży.

W Polsce Ministerstwo Pracy ogłosiło nowy program wsparcia dla szukających pierwszej pracy: bony stażowe, szkoleniowe dla młodych pracowników, niższe składki na Fundusz Pracy za zatrudnienie młodych ludzi. Wyżej wymienione programy na pewno nie szkodzą, ale czy dają wymierne wyniki w postaci nowych miejsc pracy?

Prognozy wskazują na poprawę sytuacji młodych na rynku pracy, ale dopiero za 4 lata. Przez tak długi okres należy znaleźć rozwiązania, aby przewidywania sprawdziły się. Tu z pomocą przychodzi Internet.

W dobie powszechnie dostępu do sieci - 60 proc. Polaków korzysta przynajmniej raz w tygodniu z Internetu, a najaktywniejszą grupą są osoby w wieku 18-24, najprostszym rozwiązaniem okazuje się praca zdalna.

W ciągu minionych 6 miesięcy aż 10 proc. przedsiębiorstw zatrudniło pracowników w systemie pracy na odległość. Również młodzi deklarują chęć pracy flexi lub w modelu „pół na pół", co pozwala na pracę wykonywaną według swojego uznania z dowolnego miejsca (kawiarni, własnego biurka).

Taka forma daje możliwość pracy dla firm z całego obszaru Polski bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania i rezerwowania 8 godzin na pracę ciągiem.

To rozwiązanie idealnie dla osób studiujących lub mieszkających w regionach dotkniętych bezrobociem. Podejmując się takiego działania należy uważać na bezpieczeństwo i gwarancję wypłaty pieniędzy, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych portali.

Wysokość zarobków średnio wynosi około 700 zł miesięcznie. Zadania polegają przede wszystkim na tworzeniu wpisów na Facebook, fora, blogi i portale, braniu udziału w konkursach oraz badaniach rynku (dane z portalu InClick).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.