Impel na plusie. Wyniki finansowe potwierdzają stabilny wzrost

Ponad 1,2 mld zł przychodów wypracowała przez dziewięć miesięcy 2014 r. grupa Impel. To wzrost o 8 proc. Trzeci kwartał przyniósł też ważną, korzystną dla grupy, jak i dla całego rynku usług w Polsce, zmianę regulacji prawnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Impel na plusie. Wyniki finansowe potwierdzają stabilny wzrost

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 lis 2014 10:39


Skonsolidowane przychody Grupy Impel po trzech kwartałach 2014 r. wyniosły 1 242,8 mln zł, co przy ośmioprocentowej dynamice wzrostu w ujęciu rocznym stanowi kontynuację strategii wzrostu realizowanej przez grupę przez ostatnie dwadzieścia lat.

Skonsolidowany zysk operacyjny po dziewięciu miesiącach zamknął się kwotą 43,8 mln zł, a zysk netto (przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego) sięgnął 23,7 mln zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 10 proc. i 17,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Sam trzeci kwartał przyniósł najwyższą w historii sprzedaż na poziomie 431,6 mln zł.

Czytaj też: Mirosław Greber: W Impelu płacimy powyżej 7 zł za godzinę

– Wyniki finansowe grupy potwierdzają jej stabilny rozwój, który udaje nam się osiągać w bardzo trudnym otoczeniu wynikającym z jednej strony z negatywnych dla przedsiębiorców zmian w systemie dotacji do zatrudnienia osób niepełnosprawnych, a z drugiej - bardzo trudnej sytuacji na rynku usług ochrony w Polsce - powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel.

Ważnym dla grupy wydarzeniem trzeciego kwartału było uruchomienie Systemu Dozoru Elektronicznego (tzw. elektronicznych kajdanek), czyli wdrożenie kontraktu podpisanego z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Czytaj też: Przełom w branży ochroniarskiej. Czyżby początek końca wojny cenowej?

– Do końca września nowym systemem objęliśmy wszystkich skazanych na ten rodzaj kary, czyli około 4,5 tysiąca osób. Była to największa tego typu operacja w Europie, w której nowy dostawca w ciągu trzydziestu dni sprawnie wdrożył nowy system informatyczny oraz zachował ciągłość odbywania kary dla wszystkich osób objętych systemem elektronicznego dozoru – informuje Mirosław Gerber, prezes zarządu Impel Security Polska.

Umowę na uruchomienie i eksploatację Systemu Dozoru Elektronicznego realizuje konsorcjum spółek, którego Impel Security Polska jest liderem. Szacowana wartość zawartego na okres 54 miesięcy kontraktu to 214 mln zł. Segment Bezpieczeństwo, którego spółką wiodącą jest Impel Security Polska, w ciągu trzech kwartałów 2014 r. wypracował 354,8 mln zł przychodów, co było wynikiem zbliżonym do osiągniętego rok wcześniej.

Wyraźny, bo ponad 12-procentowy wzrost sprzedaży zanotował natomiast segment Facility Management, który przez trzy kwartały 2014 r. osiągnął przychody na poziomie 861,2 mln zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Michał 2014-11-25 14:32:28

A wszystko dzięki zwykłym pracownikom, na szczęście impel jest uczciwym pracodawca i rozlicza się uczciwie.