Imigranci zabierają pracę, czy nie?

0 0

Na Węgrzech mają problem, szykuje się wojna na kampanie.

Na Węgrzech, gdzie trwa rządowa kampania przestrzegająca imigrantów przez zabieraniem Węgrom miejsc pracy i przed łamaniem węgierskiego prawa, jej krytycy znaleźli wsparcie w UNHCR. Organizacja ta szykuje na Węgrzech własną kampanię w związku z Dniem Uchodźcy.

Informuje o tym w niedzielę portal BBC News.

W ramach kampanii rządowej w całym kraju rozmieszczane są billboardy z hasłami skierowanymi do imigrantów. Głoszą one np.: "Jeśli przyjeżdżasz na Węgry, nie możesz zabierać pracy Węgrom", czy: "Jeśli przyjeżdżasz na Węgry, musisz przestrzegać naszych praw". Inny plakat apeluje do cudzoziemców, aby "szanowali kulturę Węgier".

Opozycja na Węgrzech niszczy billboardy

"Kampania ma na celu wszczęcie debaty w sprawie imigracji na Węgrzech" - powiedział niedawno Janos Lazar, szef kancelarii premiera Wiktora Orbana.

Na początku tygodnia pojawiły się informacje o niszczeniu billboardów przez działaczy partii opozycyjnych. BBC zamieszcza zdjęcie takiego plakatu, na którym w haśle "Narodowe Konsultacje ws. Migracji i Terroryzmu" przemalowano słowo "konsultacje". Po przeróbce można przeczytać: "Narodowa Obelga ws. Imigracji i Terroryzmu".

Opozycji pomoże Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców

Teraz krytycy rządu znaleźli sojusznika w regionalnym oddziale Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców - relacjonuje BBC. UNHCR szykuje billboardy prezentujące tych uchodźców, którzy z powodzeniem zintegrowali się ze społeczeństwem węgierskim. Okazją jest przypadający 20 czerwca Światowy Dzień Uchodźcy.

Na jednym z plakatów widnieje zdjęcie Zeeshana - Pakistańczyka, który gra w działającej na Węgrzech drużynie krykieta. "Chcę dobrze grać dla tego kraju" - głosi hasło obok zdjęcia.

Inny plakat przedstawia Sophie, pochodzącą z Togo, która pracuje w węgierskim przedszkolu. "Dzieci mają tyle zaufania - nie mają uprzedzeń" - głosi jej przesłanie.

UNHCR opisuje te plakaty jako "ciekawy dialog z antyimigrancką kampanią billboardową węgierskiego rządu".

Orban rozważa zamknięcie granic

Węgry od początku tego roku borykają się z wyjątkowo dużym napływem osób nielegalnie przekraczających granicę. Od początku roku o azyl na Węgrzech poprosiło ponad 50 tys. uchodźców. Orban ostrzegł w piątek, że Budapeszt może zdecydować się na całkowite zamknięcie granicy z Serbią, aby zahamować napływ migrantów.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.