Holendrzy chcą zakwaterować polskich pracowników w więzieniu

Holenderska agencja pracy tymczasowej Fides nie może znaleźć miejsca zakwaterowania dla swoich pracowników, spośród których dużą część stanowią Polacy. Planuje zaadaptować do tego celu budynek byłego więzienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Holendrzy chcą zakwaterować polskich pracowników w więzieniu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

www.pulshr.pl

19 cze 2017 7:25


Clemens van Lent, właściciel agencji zatrudnienia Fides, planuje kupić lub wynająć budynki byłego więzienia De Kruisberg, znajdującego się w Doetinchem w holenderskiej prowincji Geldria. Zamierza dostosować je do potrzeb ok. 1,3-1,4 tys. pracowników, z których większość pochodzi z Polski – podaje de Gelderlander. Pokoje mają być urządzone tak, by przypominały domowe warunki. W sąsiedztwie budynków znajduje się także parking oraz boisko.

Zakład karny De Kruisberg działał do 2012 r. W latach 2014-2016 był miejscem pobytu 350 uchodźców. Od tamtego czasu stoi pusty.

Van Lent wolałby umieścić pracowników w zwykłych domach, ale nie ma na to miejsca. Fides istnieje od 2003 r. i – według słów właściciela – rośnie o 30 proc. rocznie.

– Istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników technicznych – mówi. – Polacy są dobrymi pracownikami i chcą pracować w Holandii. Naszym jedynym problemem jest zakwaterowanie.

Przypadek agencji Fides – choć zaskakujący – nie wydaje się podejrzany pod względem prawnym. Należy jednak pamiętać, że ambasada Królestwa Holandii w Polsce wystosowała komunikat ostrzegawczy dla Polaków chcących spróbować swoich sił na rynku pracy niderlandzkiego kraju. Jest on podyktowany niebezpieczeństwem wykorzystania przez nieuczciwych i przestępczych pośredników chcących świadczyć pracę Polaków.

18 proc. Polaków szukających pracy za granicą jedzie właśnie do Holandii.

Ambasada zaleca, by przed wyjazdem do Holandii sprawdzić pośrednika, uważnie przeczytać umowę, na mocy której ma się świadczyć pracę i porównać różne oferty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.