Gdańsk, staże i praktyki: Wakacyjne Staże 2016 rozdane. 378 stażystów weźmie udział w praktykach

0 0
Gdańsk, staże i praktyki: Wakacyjne Staże 2016 rozdane. 378 stażystów weźmie udział w praktykach
Akcja "Wakacyjny Staż" organizowana jest w Gdańsku od 2003 roku (fot.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl)

• 378 stażystów będzie miało okazję w czasie nadchodzących wakacji zdobyć doświadczenie (a może też stałą pracę) w 86 trójmiejskich firmach.
• To efekt tegorocznej, czternastej już, edycji gdańskiego programu "Wakacyjny Staż".

W ciągu 14 edycji "Wakacyjnego Stażu" w projekcie udział wzięło łącznie 777 firm, które zaoferowały 3604 miejsc stażowych, a 13358 osób zadeklarowało chęć odbycia stażu. W tegorocznej edycji o staże ubiegało się 1278 kandydatów, a decyzje o przyznaniu stażu fundatorzy podejmowali po przeprowadzeniu indywidualnych rozmów z kandydatami. Ostatecznie staż otrzymało prawie 400 osób.

- W dzisiejszych czasach nie tylko absolwenci poszukują pracy. Również pracodawcy szukają skutecznych sposobów na znalezienie najlepszych pracowników. A staż może być doskonałym sposobem na weryfikację umiejętności. I – co potwierdzają ubiegłe lata naszej akcji – może być początkiem stałej pracy. Wszystkim, którzy za kilka dni rozpoczną swój staż, gratuluję tej decyzji i życzę powodzenia – mówił podczas spotkania Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

Wśród zarejestrowanych uczestników projektu najwięcej jest studentów Politechniki Gdańskiej - 55 proc, 32 proc. to studenci Uniwersytetu Gdańskiego, a 13 proc. to zgłoszenia studentów z innych uczelni.

Czytaj też: Przy wyborze stażu kluczowy jest prestiż firmy, a nie wynagrodzenie

Akcja "Wakacyjny Staż" organizowana jest w Gdańsku od 2003 roku. Poprzez staże i praktyki miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy.

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiązują się do przyjęcia stażystów i wypłaty im wynagrodzenia w minimalnej wysokości określonej w regulaminie, tj. 1 100 zł brutto za 1 miesiąc stażu.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są studentami lub absolwentami dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko-inżynierskich lub inżynierskich w Polsce lub za granicą. Absolwent to osoba, która ukończyła studia nie później niż 2 lata przed zgłoszeniem się do udziału w programie.

Po zakończeniu ubiegłorocznej edycji "Wakacyjnego Stażu" 26 proc. laureatów znalazło zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż. 46 proc. zaproponowano możliwość zatrudnienia po zakończeniu stażu. A 94 proc. laureatów oceniło, że nabyte podczas stażu umiejętności przydadzą się w przyszłej pracy.

Zobacz pełną listę laureatów tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.