Gdańsk, staże i praktyki: Wakacyjne Staże 2016 rozdane. 378 stażystów weźmie udział w praktykach

• 378 stażystów będzie miało okazję w czasie nadchodzących wakacji zdobyć doświadczenie (a może też stałą pracę) w 86 trójmiejskich firmach.
• To efekt tegorocznej, czternastej już, edycji gdańskiego programu "Wakacyjny Staż".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdańsk, staże i praktyki: Wakacyjne Staże 2016 rozdane. 378 stażystów weźmie udział w praktykach

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

23 cze 2016 13:58


W ciągu 14 edycji "Wakacyjnego Stażu" w projekcie udział wzięło łącznie 777 firm, które zaoferowały 3604 miejsc stażowych, a 13358 osób zadeklarowało chęć odbycia stażu. W tegorocznej edycji o staże ubiegało się 1278 kandydatów, a decyzje o przyznaniu stażu fundatorzy podejmowali po przeprowadzeniu indywidualnych rozmów z kandydatami. Ostatecznie staż otrzymało prawie 400 osób.

- W dzisiejszych czasach nie tylko absolwenci poszukują pracy. Również pracodawcy szukają skutecznych sposobów na znalezienie najlepszych pracowników. A staż może być doskonałym sposobem na weryfikację umiejętności. I – co potwierdzają ubiegłe lata naszej akcji – może być początkiem stałej pracy. Wszystkim, którzy za kilka dni rozpoczną swój staż, gratuluję tej decyzji i życzę powodzenia – mówił podczas spotkania Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

Wśród zarejestrowanych uczestników projektu najwięcej jest studentów Politechniki Gdańskiej - 55 proc, 32 proc. to studenci Uniwersytetu Gdańskiego, a 13 proc. to zgłoszenia studentów z innych uczelni.

Czytaj też: Przy wyborze stażu kluczowy jest prestiż firmy, a nie wynagrodzenie

Akcja "Wakacyjny Staż" organizowana jest w Gdańsku od 2003 roku. Poprzez staże i praktyki miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy.

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiązują się do przyjęcia stażystów i wypłaty im wynagrodzenia w minimalnej wysokości określonej w regulaminie, tj. 1 100 zł brutto za 1 miesiąc stażu.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są studentami lub absolwentami dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko-inżynierskich lub inżynierskich w Polsce lub za granicą. Absolwent to osoba, która ukończyła studia nie później niż 2 lata przed zgłoszeniem się do udziału w programie.

Po zakończeniu ubiegłorocznej edycji "Wakacyjnego Stażu" 26 proc. laureatów znalazło zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż. 46 proc. zaproponowano możliwość zatrudnienia po zakończeniu stażu. A 94 proc. laureatów oceniło, że nabyte podczas stażu umiejętności przydadzą się w przyszłej pracy.

Zobacz pełną listę laureatów tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.