Emerytura w Holandii dla Polaków

0 0
Emerytura w Holandii dla Polaków

Czy Polacy zatrudnieni na umowach tymczasowych w Holandii dostaną emeryturę, a jeśli tak, to w jakiej wysokości - zastanawiają się specjaliści na blogu "Doradca zawodowy".

Dla pracowników tymczasowych przeznaczona jest emerytura STIPP (Stichting Pensioenfonds voor Personeelsdiensten) to fundusz emerytalny powołany do życia na mocy układu zbiorowego regulującego warunki pracy tymczasowej w Holandii - informuje blog Doradca zawodowy.

Do funduszu mogą przystąpić wszyscy pracownicy tymczasowi (narodowość nie ma znaczenia), którzy skończyli 21 lat i przepracowali na rzecz jednej agencji zatrudnienia pół roku. Już po wejściu do STIPP-u można się przenieść do innej agencji. Inaczej jest w przy­padku, gdy z umowy o pracę tymczasową pracownik przechodzi na bezpośredni kontrakt z pracodawcą.

Wtedy nie ma obowiązku odciągania składek na STIPP, a pracownik przystępuje do funduszu wskazanego przez pracodawcę. Istnieje jednak możliwość transferu środków zebranych w STIPP do nowego funduszu pracowniczego. Na fundusz odciąganych jest2,6 proc. z wynagrodzenia brutto. Składki można wypłacić, albo przenieść do innego funduszu.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ci eksperci niech sie nie zastanawiaja tylko nabędą wiedzę na ten temat - mistycy sie znaleźli. Kłaniają się przepisy UE oraz holenderskie.. Tu pisza o dodatkowej emeryturze , natomiast jest jeszcze podstawow emerytura (państwowa za: 50 lat pracy lub/i mieszkania w Holandii). Każdy ma rowną niezależnie od płaconych skladek. Polacy po przepracowaniu co najmniej 1 roku w Holandii otrzymaja częściowa emeryturę z Holandii w przeliczeniu do pełnego 50 letniego okresu pracy lub mieszkania. Inne emerytury to prywatne i pracodawcy ustalenia.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.