Czas to pieniądz. Wiedzą o tym pracownicy tymczasowi

0 0
Czas to pieniądz. Wiedzą o tym pracownicy tymczasowi

Załoga "just in time" to źródło oszczędności dla przedsiębiorstwa. Jak zatrudniać i zarządzać pracownikami radzą agencje pracy tymczasowej.

Firma dzięki zastosowaniu pracy tymczasowej uzyskuje możliwość kształtowania liczebności załogi "just in time", czyli posiadania dokładnie tylu pracowników, ilu w danej chwili jest potrzebnych.

Codzienne dopasowywanie poziomu obsady do aktualnego zapotrzebowania jest źródłem znacznych oszczędności dla przedsiębiorstwa i pozwala z nawiązką pokryć koszty marży agencji.

Zacieśniając relację z agencją pracy tymczasowej i powierzając jej dodatkową liczbę zadań związanych z zatrudnianiem i zarządzaniem pracownikami, może wygenerowaniem dodatkowych oszczędności.

W ten sposób można zredukować część godzin nadliczbowych, bo agencja przejmie planowanie obsady i czasu pracy. Rozwiązaniem jest też ograniczenie liczby szkoleń oraz zoptymalizowanie dopasowania zatrudnionych do stanowisk pracy, co wpłynie bezpośrednio na efektywność pracy.
Agencja pracy tymczasowej może również zająć się wyeliminowaniem kosztów związanych z przestojem czy np. niewykonaniem planu produkcyjnego na czas, dzięki elastycznemu i szybkiemu zastępowaniu osób nieobecnych i zapewnieniu 100-proc. obecności pracowników. Ograniczone zostaną w ten sposób koszta związane z zatrudnianiem nowych pracowników.

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.