Coraz większe przychody Impela: 9 proc. wzrost w pierwszym półroczu

Pierwsze półrocze dostawca usług outsourcingowych zakończył ponad 9 proc. wzrostem przychodów. A skonsolidowany zysk netto Grupy Impel wyniósł 9,6 mln zł i był nieznacznie wyższy niż rok wcześniej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz większe przychody Impela: 9 proc. wzrost w pierwszym półroczu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

8 wrz 2014 12:45


Po raz kolejny motorem wzrostu Grupy był segment Facility Management (kompleksowa obsługa nieruchomości). W pierwszym półroczu 2014 r. wygenerował on przychody w wysokości niemal 559 mln zł, co oznaczało ponad 13-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Rozwojowi segmentu Facility Managment towarzyszyła stabilizacja sprzedaży w segmencie Bezpieczeństwo, który wygenerował przychody w wysokości 233,6 mln zł (o 0,3% wyższe od osiągniętych rok wcześniej). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, duży spadek rentowności w całym sektorze ochrony mienia spowodował, że Impel selektywnie podchodzi do podpisywania nowych umów w tym obszarze.

Czytaj też: Regulski: Niełatwo znaleźć równowagę między niską pensją, a znalezieniem rzetelnego pracownika

Wprowadzenie z dniem 1 kwietnia 2014 zmian w zasadach dofinansowania pracy osób niepełnosprawnych spowodowało obniżenie dotacji otrzymanych przez spółki Grupy o 5,4 mln, co bezpośrednio przełożyło się na pogorszenie zysku operacyjnego. Skonsolidowany zysk operacyjny Grupy Impel po pierwszych sześciu miesiącach 2014 r. zamknął się kwotą 22 mln zł, o 0,2 proc. niższą niż w 2013r.

Utrata dofinansowań została w części skompensowana poprzez lepsze wyniki specjalistycznych usług w segmencie zarządzania nieruchomościami, na które mniejszy wpływ mają zmiany w kosztach pracy. Zysk netto Grupy Impel w okresie styczeń-czerwiec wyniósł 9,6 mln zł i był zbliżony do osiągniętego rok wcześniej.

Czytaj też: Mirosław Greber: W Impelu płacimy powyżej 7 zł za godzinę

– Impel od lat funkcjonuje w warunkach niestabilnego otoczenia prawnego, a nowe regulacje likwidują kolejno miejsca pracy. Zmiany zasad dofinansowania osób niepełnosprawnych, które bezpośrednio odbiły się na naszych wynikach, są tego ewidentnym przykładem – powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Grupy Impel.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kasia 2014-09-10 13:45:28

Od dawna współpracuję z Impelem i cieszę się z sukcesów i trzymam kciuki za kolejne.