Coraz większe przychody Impela: 9 proc. wzrost w pierwszym półroczu

0 0
Coraz większe przychody Impela: 9 proc. wzrost w pierwszym półroczu

Pierwsze półrocze dostawca usług outsourcingowych zakończył ponad 9 proc. wzrostem przychodów. A skonsolidowany zysk netto Grupy Impel wyniósł 9,6 mln zł i był nieznacznie wyższy niż rok wcześniej.

Po raz kolejny motorem wzrostu Grupy był segment Facility Management (kompleksowa obsługa nieruchomości). W pierwszym półroczu 2014 r. wygenerował on przychody w wysokości niemal 559 mln zł, co oznaczało ponad 13-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Rozwojowi segmentu Facility Managment towarzyszyła stabilizacja sprzedaży w segmencie Bezpieczeństwo, który wygenerował przychody w wysokości 233,6 mln zł (o 0,3% wyższe od osiągniętych rok wcześniej). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, duży spadek rentowności w całym sektorze ochrony mienia spowodował, że Impel selektywnie podchodzi do podpisywania nowych umów w tym obszarze.

Czytaj też: Regulski: Niełatwo znaleźć równowagę między niską pensją, a znalezieniem rzetelnego pracownika

Wprowadzenie z dniem 1 kwietnia 2014 zmian w zasadach dofinansowania pracy osób niepełnosprawnych spowodowało obniżenie dotacji otrzymanych przez spółki Grupy o 5,4 mln, co bezpośrednio przełożyło się na pogorszenie zysku operacyjnego. Skonsolidowany zysk operacyjny Grupy Impel po pierwszych sześciu miesiącach 2014 r. zamknął się kwotą 22 mln zł, o 0,2 proc. niższą niż w 2013r.

Utrata dofinansowań została w części skompensowana poprzez lepsze wyniki specjalistycznych usług w segmencie zarządzania nieruchomościami, na które mniejszy wpływ mają zmiany w kosztach pracy. Zysk netto Grupy Impel w okresie styczeń-czerwiec wyniósł 9,6 mln zł i był zbliżony do osiągniętego rok wcześniej.

Czytaj też: Mirosław Greber: W Impelu płacimy powyżej 7 zł za godzinę

– Impel od lat funkcjonuje w warunkach niestabilnego otoczenia prawnego, a nowe regulacje likwidują kolejno miejsca pracy. Zmiany zasad dofinansowania osób niepełnosprawnych, które bezpośrednio odbiły się na naszych wynikach, są tego ewidentnym przykładem – powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Grupy Impel.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Od dawna współpracuję z Impelem i cieszę się z sukcesów i trzymam kciuki za kolejne.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.