Coraz więcej Polaków emigruje. Mimo, że jest praca w kraju

• TNS Polska na zlecenie Polskiego Radia 24 zapytało Polaków, czy ktoś z ich rodziny pracuje obecnie za granicą? 39 procent respondentów odpowiedziało, że tak, 61 procent zaś, że nie.
• Te dane pokazują, że wielu z nas ma kogoś w rodzinie, kto obecnie przebywa i pracuje poza granicami naszego kraju.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Coraz więcej Polaków emigruje. Mimo, że jest praca w kraju

PODZIEL SIĘ


Autor: PolskieRadio.pl

10 paź 2016 8:43


Każdemu z nas temat emigracji jest bliski, bo albo ktoś z naszej rodziny, albo z przyjaciół i znajomych, przebywa za granicą, komentuje wyniki badania Andrzej Kubisiak z Work Service. 

- Niepokojący jest fakt, że znacząca większość tych osób, które dzisiaj przebywają za granicą, jest tam już długo. Są to osoby, które będzie bardzo trudno przywrócić na polski rynek pracy. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że dynamika tych wyjazdów wcale nie hamuje. Tylko w ubiegłym roku Główny Urząd Statystyczny odnotował ponad 70 tys. nowych wyjazdów do pracy za granicą. Jeżeli spojrzymy na dane w perspektywie ostatnich kilku lat, to ta dynamika wzrostowa stale się utrzymuje. Nie widać dużego wyhamowania, pomimo tego, że sytuacja na polskim rynku pracy faktycznie bardzo mocno się poprawiła. Dostępność pracy jest dziś bardzo duża – zaznacza gość Polskiego Radia 24.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Hebehe 2016-10-24 09:54:17

Płace w Polsce stoją. Sam jestem po 10 latach stażu jako Kierownik Projektow informatycznych i nie mogę w Polsce znaleźć żadnej pracy z pensją która byłaby wyższa od tej którą teraz od 5 lat zarabiam.

A przecież pensja ta i tak jest mniej więcej 3 razy niższa od tej jaką dostałbym na zachodzie. Więc raczej będę stąd wyjeżdżał.

Anna 2016-10-20 00:11:38

Kurwa a co mają robić jak stawki od lat te same a Morawiecki jeszcze do tego ściągnął nam tu milion Ukraińców jako tanią siłę roboczą?????