Coraz lepiej na rynku agencji zatrudnienia

Z najnowszych danych agencji Polskiego Forum HR wynika, że branża odnotowuje coraz wyższe wzrosty. Rezultaty te znajdują bezpośrednie odzwierciedlenie w coraz lepszej sytuacji na rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz lepiej na rynku agencji zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 cze 2014 9:49


Szacunki MPiPS mówiły o spadku bezrobocia w maju do poziomu 12,5 proc. Obroty całkowite agencji Polskiego Forum HR w pierwszym kwartale 2014 wyniosły 607 mln 865 tys. zł i w porównaniu do I kwartału 2013 roku wzrosły o ponad 22 proc.

Znakomita większość obrotów agencji zatrudnienia generowana jest przez pracę tymczasową - ponad 90 proc., dzieje się tak, ponieważ do obrotów wliczane są pensje pracowników oraz wszelkie koszty zatrudnienia. Obroty z pracy tymczasowej w ujęciu rok do roku wzrosły tak samo jak obroty całkowite, czyli o 22 proc. i wyniosły 549 mln 315 tys. zł.

W pierwszym kwartale 2014 roku pracownicy tymczasowy wypracowali ponad 52 tys. pełnych etatów, liczba pełnych etatów w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku wzrosła o prawie 12,5 proc. Liczba wszystkich pracowników tymczasowych zatrudnionych przez agencje należące do Polskiego Forum HR wyniosła 99 630 osób.

Profil pracownika tymczasowego

Wśród pracowników tymczasowych zatrudnionych przez agencje należące do Polskiego Forum HR przeważali mężczyźni - 53 proc., kobiety stanowiły pozostałe 47 proc.

Najliczniejszą grupę pracowników tymczasowych stanowią osoby w przedziale wiekowym pomiędzy 26 a 50 rokiem życia - ponad 53 proc. Dużą grupę stanowią również osoby młode do 26 roku życia stanowią ponad 39 proc. wszystkich pracowników tymczasowych.

Standardy zatrudniania pracowników

Po raz kolejny odsetek godzin przepracowanych w oparciu o umowy o pracę - wśród agencji Polsiego Forum HR, wyniósł on ponad 91 proc. Jest to szczególnie ważne w kontekście dyskusji, która toczy się odnośnie zatrudniania pracowników tymczasowych oraz nadużyć jakie się pojawiają. Polskie Forum HR stoi na stanowisku, że najważniejsze jest przestrzeganie istniejących przepisów - a więc zatrudnienie pracowników tymczasowych w oparciu o umowy o pracę, a także nieustanne podnoszenie standardów świadczenia usług przez agencje zatrudnienia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.