Contracting – najszybciej rozwijająca się forma zatrudnienia inżynierów

Interim manager, to tzw. “menedżer” do wynajęcia, a często to również wykwalifikowany inżynier z doświadczeniem. Powstały w USA trend contractingu pozwala na zminimalizowanie kosztów pracodawcy i zyskuje na popularności – informuje w ramach "Śniadania prasowego" Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia i Bergman Engineering.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Contracting – najszybciej rozwijająca się forma zatrudnienia inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 mar 2013 13:08


Dlaczego firmy wynajmują inżynierów?

Do najczęściej wymienianych przyczyn należy poszukiwanie kompetencji, których brakuje w firmie, a które są potrzebne przy realizacji danego projektu. Wynajem menedżerów to częste zjawisko w firmach, w których dochodzi do restrukturyzacji, albo zarządzana jest zmiana. Korzyścią dla pracodawcy, który wynajmuje inżyniera jest minimalizowanie kosztów (wynikające m.in. z braku konieczności wypłacania odpraw) czy mniejsze problemy z rotacją.

Z contractingu najczęściej korzystają firmy produkcyjne, przemysł maszynowy, a także firmy świadczące usługi dla firm i IT.

Zalety contractingu

Przede wszystkim wysokie wynagrodzenie miesięczne brutto, a także nastawienie na pracę zarobkową w określonym okresie czasu. Składki ubezpieczenia socjalnego oraz podatki odprowadza się samemu w dowolnych kraju (tam gdzie jest założona działalność gospodarcza np. Polska, Anglia czy też Kanada). Wysoka mobilność. Brak przywiązania do jednego pracodawcy: możliwość poznania nowych technologii na zmieniających się projektach w różnych firmach technologicznych, aż w końcu możliwość współpracy jako specjalista z dużymi firmami zapewniającymi ciągłość projektów, jak np. Bergman Engineering.

82 proc. wszystkich kontraktorów stanowią mężczyźni. 77 proc. z nich jest w wieku 30-49 lat. 66 proc. ma od 3 do 9 lat doświadczenia w swojej branży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.