Contracting – najszybciej rozwijająca się forma zatrudnienia inżynierów

0 0
Contracting – najszybciej rozwijająca się forma zatrudnienia inżynierów

Interim manager, to tzw. “menedżer” do wynajęcia, a często to również wykwalifikowany inżynier z doświadczeniem. Powstały w USA trend contractingu pozwala na zminimalizowanie kosztów pracodawcy i zyskuje na popularności – informuje w ramach "Śniadania prasowego" Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia i Bergman Engineering.

Dlaczego firmy wynajmują inżynierów?

Do najczęściej wymienianych przyczyn należy poszukiwanie kompetencji, których brakuje w firmie, a które są potrzebne przy realizacji danego projektu. Wynajem menedżerów to częste zjawisko w firmach, w których dochodzi do restrukturyzacji, albo zarządzana jest zmiana. Korzyścią dla pracodawcy, który wynajmuje inżyniera jest minimalizowanie kosztów (wynikające m.in. z braku konieczności wypłacania odpraw) czy mniejsze problemy z rotacją.

Z contractingu najczęściej korzystają firmy produkcyjne, przemysł maszynowy, a także firmy świadczące usługi dla firm i IT.

Zalety contractingu

Przede wszystkim wysokie wynagrodzenie miesięczne brutto, a także nastawienie na pracę zarobkową w określonym okresie czasu. Składki ubezpieczenia socjalnego oraz podatki odprowadza się samemu w dowolnych kraju (tam gdzie jest założona działalność gospodarcza np. Polska, Anglia czy też Kanada). Wysoka mobilność. Brak przywiązania do jednego pracodawcy: możliwość poznania nowych technologii na zmieniających się projektach w różnych firmach technologicznych, aż w końcu możliwość współpracy jako specjalista z dużymi firmami zapewniającymi ciągłość projektów, jak np. Bergman Engineering.

82 proc. wszystkich kontraktorów stanowią mężczyźni. 77 proc. z nich jest w wieku 30-49 lat. 66 proc. ma od 3 do 9 lat doświadczenia w swojej branży.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.