Chcesz się zatrudnić tymczasowo? Lepiej wyjedź zagranicę

0 0
Chcesz się zatrudnić tymczasowo? Lepiej wyjedź zagranicę

Stawki pracowników tymczasowych w poszczególnych województwach są zróżnicowane. Najlepsze wynagrodzenia można otrzymać w województwie mazowieckim. Jednak na zdecydowanie wyższe zarobki można liczyć zagranicą.

Podczas badania wynagrodzeń pracowników tymczasowych przeprowadzonego przez Polskie Forum HR zaobserwowano duże zróżnicowanie płac pracowników tymczasowych, jeśli chodzi o położenie geograficzne.

Jak tłumaczą autorzy raportu, przyczyną tego zjawiska jest nie tylko wielkość aglomeracji miejskiej, ale przede wszystkim rodzaj przemysłu i dostępności pracowników na rynku lokalnym.

Gdzie zatem w Polsce opłaca się relokować, by podjąć pracę tymczasowo? Okazuje się, że najwięcej zarabiają zatrudnieni w województwie mazowieckim –18,13 zł i zachodniopomorskim – 17,35 zł za godzinę pracy.

W województwach: dolnośląskim, małopolskim, wielkopolskim i pomorskim stawki godzinowe wynoszą ponad 15 zł. Najmniej otrzymują osoby pracujące w województwie kujawsko-pomorskim i lubuskim – poniżej 13 zł.

Z kolei z raportu "Wakacyjny rynek pracy" Work Sernice wynika, że mimo wzrostu stawki godzinowej, bardziej opłaca się podjąć pracę tymczasową zagranicą.

Czytaj też: Zagranicą można zarobić nawet sześć razy więcej niż w Polsce. Gdzie?

Przykładowo kelner w Anglii może wyciągnąć 2,8 tys. euro miesięcznie, w Polsce na tym stanowisku dostaje się 11 zł za godzinę, a więc ok. 1,8 tys. zł za miesiąc. Podobną pensję otrzymuje osoba zatrudniona w ogrodnictwie w Polsce. Dla porównania w Holandii na tym samym stanowisku można zarobić 2,1 tys. euro.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.