wnp.pl

Calais - stacja przesiadkowa dla imigrantów

0 0
Calais - stacja przesiadkowa dla imigrantów

Stowarzyszenie Transportu Towarowego (FTA) wysłało list do ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Philipa Hammonda, prosząc go do wsparcie w staraniach wobec rządu francuskiego, aby przejąć skuteczniejszą kontrolę nad pogarszającą się sytuacją imigrantów przedostających się z Calais na Wyspy Brytyjskie.

Według FTA, obecne niedostateczne kontrole stanowią „rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców ciężarówek i autobusów, przebywających Kanał la Manche”, informuje portal Lloyd’s.Loading.

Dyrektor ds. międzynarodowych FTA Donald Armour powiedział, że Home Office (brytyjski urząd m.in. do spraw emigracji) szacuje, że w okolicach Calais przebywa obecnie 12 tys. imigrantów. Czekają oni na okazję, aby przedostać się ciężarówkami lub innymi pojazdami samochodowymi do Wielkiej Brytanii.

Władze francuskie potwierdzają, że w Calais zgromadziło się 1200-1300 uchodźców, o 50 proc. więcej w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Już wywołało to wojny między osobami różnych narodowości, w szczególności sudańskiej i erytrejskiej. Na skutek starć na początku sierpnia pomiędzy tymi dwiema grupami, rannych zostało 50 osób, kilka wymaga leczenia szpitalnego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.