Brexit, praca w Wielkiej Brytanii: Polacy zmienią kierunek emigracyjny?

0 0
Brexit, praca w Wielkiej Brytanii: Polacy zmienią kierunek emigracyjny?
Obecnie Wielka Brytania jest drugim najpopularniejszym kierunkiem emigracyjnym Polaków. Czy Brexit to zmieni? (fot. pixabay)

Wielka Brytania to drugi, najpopularniejszy kierunek wyjazdów Polaków za pracą. Czy ewentualny Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej coś w tej kwestii zmieni?

- Sam Brexit nie ma wpływu na decyzje migracyjne naszych rodaków ponieważ płaca minimalna zostanie taka jaka jest, wynagrodzenia zostaną na tym samym poziomie, a my głównie po to tam jedziemy. Nie jest dla nas ważne czy paszport, który Polacy mogą dostać będzie miał logo UE. Istotne są dla nas wynagrodzenia i jakość życia - mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

Jak wynika z raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków", Polacy rozważający emigrację najczęściej wskazują chęć wyjazdu do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.) i Holandii (6 proc.).

Zobacz też nasz wywiad z Maciejem Wituckim, prezesem Work Service: Poruszyliśmy nową masę emigracji

W związku z rozważanym przez Wielką Brytanię wyjściem z Unii Europejskiej, zapytano także Polaków o wpływ ograniczenia zasiłków socjalnych w Europie na ich decyzje o wyjeździe z kraju. Wyniki wskazują, że ta zmiana nie ma znaczącego wpływu na decyzję emigracyjne Polaków. 73 proc. badanych twierdzi, że taka reforma nie zniechęci do wyjazdu.

Warto jednak zauważyć, że dla 23 proc. Polaków zmiany w zasiłkach mogą spowodować, że pozostaną w kraju. Szczególnie jest to widoczne wśród kobiet (28,7 proc.), które w większym stopniu niż mężczyźni (19,4 proc.) uzależniają decyzję o wyjeździe od zaplecza socjalnego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.