Będzie praca na wakacje. Bo turyści się wystraszyli

0 0
Będzie praca na wakacje. Bo turyści się wystraszyli
W tym roku nad Bałtykiem może być tłoczno. Lokalni przedsiębiorcy na to właśnie liczą. (Fot. : pixabay.com).

• Zagrożenie w Turcji czy Tunezji sprawia, że wolimy spędzić urlop w Polsce.
• Restauratorzy i hotelarze już sygnalizują, że potrzebować będą więcej osób do pracy.
• W agencjach pracy fala ofert powinna się pojawić już za kilka tygodni.

Krajowa branża turystyczna już zaciera ręce, szykując się na tegoroczne wakacje. Właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji, kafejek i wypożyczalni sprzętu spodziewają się, że klientów w tym roku będzie więcej niż w poprzednim sezonie. A to oznacza, że więcej będzie też ofert pracy.

Większość z nas postawi na urlop w Polsce. Tak pokazują badania

Popularność krajowych wyjazdów ma być pokłosiem niepewnej sytuacji politycznej i zagrożenia terrorystycznego w krajach, które jeszcze niedawno przyciągały tłumy turystów (Turcja, Egipt, Tunezja). Strach przed tym sprawia, że turyści bardziej niż w ubiegłych latach skłonni są spędzić urlop w Polsce.

Z przytoczonych przez Polską Organizację Turystyczną danych CBOS wynika, że ponad połowa (51 procent) spośród planujących wyjazd w tym roku zamierza spędzić urlop w kraju, niemal 1/3 chce korzystać z wyjazdów krajowych i zagranicznych, a tylko 11 procent zamierza postawić wyłącznie na wypoczynek poza granicami Polski.

– Polacy chętnie wypoczywają w kraju. W 2015 roku 85 procent wyjeżdżających w celach turystycznych i wypoczynkowych zdecydowało się na urlop w Polsce. A wyniki badań satysfakcji realizowane przez POT pokazują, że ogólny poziom zadowolenia turystów krajowych z wypoczynku w Polsce jest bardzo wysoki i wynosi corocznie około 95 procent. Można się więc spodziewać, że dzięki zaplanowanym akcjom promocyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki: "Odpoczywaj w Polsce" i "Polska za pół ceny", do których włączona jest także Polska Organizacja Turystyczna, tendencja do wypoczywania w kraju wzrośnie jeszcze w tym roku. Jest to dla naszych przedsiębiorców, restauratorów i hotelarzy zapowiedź dochodowego sezonu  – mówi Wojciech Fedyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Prognozy pokazują, że hotelarze i restauratorzy będą szukać pracowników

Ów trend niebawem powinien znaleźć też przełożenie na rynek pracy. Jak informuje Małgorzata Sacewicz-Górska z Manpower Group, przygotowywany cyklicznie przez tę firmę Barometr Perspektyw Zatrudnienia wykazał, że prognozy dla branży hotelowej i restauratorskiej osiągnęły najwyższy poziom na przestrzeni ostatnich piętnastu kwartałów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.