Aplikacja Jobsquare: Polski Tinder do szukania pracy

• Powstała aplikacja z myślą o rekrutacji.
• Jobsquare działa podobnie do Tindera.
• Z tą różnicą, że zamiast sympatii pozwala znaleźć pracę tymczasową.
• Z narzędzia zaczynają korzystać pierwsi polscy pracodawcy i pracownicy.
• Ale jego twórcy chcą wkrótce podbić rynki USA i Chin.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Aplikacja Jobsquare: Polski Tinder do szukania pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

26 kwi 2016 11:00


Jobsquare to aplikacja, która powstała z myślą o rekrutacji w zawodach nie wymagających dużego doświadczenia – czyli zajęciach tymczasowych, np. hostessy, pomoc kuchenna, sprzedawcy itp. Po stronie pracodawców jest przeznaczona głównie dla małych i średnich przedsiębiorców. Wypełnia lukę, którą pozostawiają klasyczne agencje pracy i serwisy ogłoszeniowe.

Jaka to luka? W przypadku agencji pracy tymczasowej, mały przedsiębiorca musi liczyć się z dużymi kosztami.

Czytaj też: Internetowa aplikacja dla bezrobotnych. Tworzą ją polscy uczniowie

Agencje często nie chcą rekrutować pojedynczych pracowników, a koszty oferowanej przez nie obsługi pochłaniają znaczną część wynagrodzenia pracowników. Oczywiście pracodawcy szukający np. pracowników na wakacje mogą korzystać z bezpłatnych serwisów ogłoszeniowych, ale te wymagają żmudnego wklejania ogłoszeń, kontroli skrzynki mailowej i wertowania, czasem nawet setek nadesłanych aplikacji. Z drugiej strony, szukający dorywczego zajęcia, też są zmuszeni do wertowania niezliczonej liczby ogłoszeń. A gdy już zadzwonią, często słyszą "nieaktualne", "tak ale warunki są nieco inne".

Pracownik od ręki. Działa podobnie do Tindera

Jobsquare pozwala uniknąć tych kłopotów. Zasada działania aplikacji jest prosta – osoba szukająca pracy wpisuje podstawowe informacje o swoim doświadczeniu zawodowym, a przede wszystkim umieszcza w aplikacji swoje preferencje dotyczące rodzaju pracy, miejsca jej wykonywania oraz oczekiwanej stawki godzinowej. Automatycznie otrzymuje listę ofert spełniających kryteria. Za pomocą kciuka może dokonać błyskawicznej selekcji pożądanych ofert.

Po drugiej stronie pracodawca również wypełnia zestaw informacji dotyczących oczekiwań, tego kogo poszukuje, na jakie stanowisko, oraz jakie warunki oferuje przyszłym pracownikom. Zaraz po zatwierdzeniu formularza pracodawca również dostaje listę osób spełniających jego wymagania. Za pomocą kilku ruchów palca wybiera osoby, które pasują do jego oczekiwań. W momencie, kiedy zarówno pracodawca i pracownik wyrażą chęć współpracy, to obydwaj otrzymują od Jobsquare możliwość skomunikowania się.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.