Agencje zatrudnienia oszukują pracowników. Jak?

Agencje zatrudnienia, które działają nielegalnie wciąż są dużym problemem. - W ubiegłym roku ujawniono 39 takich agencji - podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agencje zatrudnienia oszukują pracowników. Jak?

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Gazeta Prawna

7 lip 2015 8:14


Nielegalne pośrednictwo pracy, brak pisemnej umowy z pracownikami delegowanymi za granicę i brak wykazu tych osób to najczęstsze błędy ujawnione przez kontrolerów Państwowej Inspekcji Pracy w 2014 roku - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Rok 2014 był kolejnym z rzędu, w którym zanotowano wzrost liczby agencji zatrudnienia na polskim rynku. W tym okresie działało ich 5157 (w 2013 było to 4540). Z ich usług skorzystała również rekordowa liczba Polaków – po raz pierwszy było to ponad milion osób.

- Z uzyskanych danych ilościowych wynika, że dynamika wzrostu liczby nowych podmiotów na rynku, nadal jest spora i nie wyhamowuje. Często niestety jest to dyktowane łatwością otworzenia w Polsce agencji zatrudnienia o dowolnym profilu – bariery wejścia są bardzo niskie, mimo wnoszonych przez Polskie Forum HR postulatów ich podniesienia, zwłaszcza poprzez zwiększenie wymagań w stosunku do agencji prowadzących działalność w ramach pracy tymczasowej - twierdzi Sylwia Zajdel, Specjalista ds. komunikacji, Polskie Forum HR.

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w 2014 r. ujawniono 39 nielegalnych agencji. Jest to 8,9 proc. wszystkich skontrolowanych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.