Adecco Poland: Rynek pracy tymczasowej na Śląsku i Dolnym Śląsku. Ile można zarobić?

- W województwach śląskim i dolnośląskim perspektywy rozwoju pracy tymczasowej są bardzo obiecujące - wynika z danych Adecco Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adecco Poland: Rynek pracy tymczasowej na Śląsku i Dolnym Śląsku. Ile można zarobić?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 cze 2015 17:00


Jest to związane przede wszystkim z dużym potencjałem inwestycyjnym tych województw, co w perspektywie 2015 r. z będzie stanowić kolejną szansę na dalsze dynamiczne zmiany w kontekście lokalnego rynku pracy.

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie dolnośląskim w styczniu wyniosła 11,1 proc. - bez pracy pozostawało 128,1 tys. osób. Zgodnie z wyliczeniami GUS w całym 2014 r. powstało tam prawie 44,6 tys. miejsc pracy. Jest to nieznaczny spadek w porównaniu do 2013 roku.

Według „Badania Pracodawców” zrealizowanego przez PARP w 2013 roku powstało tam 49 839 miejsc pracy. Jest to znacznie mniej niż w najlepszym w tej dekadzie roku 2010, gdy powstało 58 645 miejsc pracy. W 2012 roku pracodawcy w województwie dolnośląskim szukali 51 628 pracowników a w 2011 utworzono 35 460 miejsc pracy.

- Spośród pracowników tymczasowych w województwie dolnośląskim na najwyższe wynagrodzenie może liczyć koordynator ds. współpracy z agencjami posługujący się językiem obcym, na przykład angielskim oraz rosyjskim, włoskim lub innym popularnym językiem europejskim, który pracuje we Wrocławiu. Pracownik taki może zarobić między 5 040 a 5 400 zł brutto. – podkreśla Maciej Pustół, dyrektor regionu w Adecco Poland.

- Na nieco niższe wynagrodzenie (3 500 – 4 800 zł brutto) może liczyć młodszy specjalista ds. marketingu, także pracujący we Wrocławiu. Najniższe wynagrodzenie spośród pracowników tymczasowych otrzymuje pracownik produkcji z Wrocławia, który otrzymuje miedzy 1 850 a 2 700 zł brutto. – dodaje.

Najlepsza infrastruktura na Dolnym Śląsku

W raporcie „Atrakcyjność Inwestycyjna Województw” za 2014 rok przygotowanym przez Instytut badań nad Gospodarką rynkową województwo dolnośląskie zostało wskazane jako trzecie najlepsze województwo z punktu widzenia inwestorów. Autorzy raportu zwracają uwagę na najlepsze w Polsce infrastrukturę gospodarczą i aktywność wobec inwestorów. Infrastruktura społeczna w województwie została uznana za 3 najlepszą w kraju.

- Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanym wyróżnikiem Dolnego Śląska na tle całego kraju jest dostępność do ofert inwestycyjnych – podkreśla Maciej Pustół.

– Na szczególną uwagę zasługuje również duży potencjał regionu w kontekście sektora badawczo-rozwojowego oraz dostępność specjalnych stref ekonomicznych, dzięki którymi mogą rozwijać się branże nowych technologii i gospodarka oparta na wiedzy – uważa.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.