8 tys. miejsc pracy w centrach logistycznych

Do końca roku 8 tys. osób ma znaleźć zatrudnienie w centrach logistycznych pod Poznaniem i Wrocławiem. Anna Litwińska, menadżer w Adecco Poland zauważa, że jeśli pracownik jest solidny, może zostać przejęty na stałe nawet po miesiącu pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

8 tys. miejsc pracy w centrach logistycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

1 paź 2015 9:43


Jak wynika z komunikatu Adecco Poland, od czerwca trwa kolejny z realizowanych dużych projektów rekrutacyjnych dla centrów logistycznych zlokalizowanych pod Poznaniem i Wrocławiem. Łącznie do końca roku zostanie przyjętych około 8 tys. pracowników.

W coraz większym stopniu kandydaci ubiegający się o zatrudnienie stanowią osoby pracujący u tego pracodawcy w zeszłym roku. Liczba powracających pracowników z racji na sezonowe wzrosty w zatrudnieniu stanowi obecnie około 20 proc.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że coraz większa liczba pracowników, którzy pracowali w centrach dystrybucyjnych pod Poznaniem i Wrocławiem w 2014 r., postanowiła wrócić i ponownie znaleźć zatrudnienie u tego pracodawcy – podkreśla Anna Litwińska, on-site manager w Adecco Poland.

- Z rozmów z tymi pracownikami wynika, że głównymi kryteriami którymi się kierują wiążąc się z pracodawcą jest znacznie wyższe wynagrodzenie niż w dotychczasowych firmach w których pracowali oraz brak kosztów związanych transportem z i do miejsca pracy – zauważa.

– Kolejnym istotnym czynnikiem jest przyśpieszony proces przejść pracowników z agencji zatrudnienia bezpośrednio do pracodawcy. W tym momencie jeśli pracownik jest solidny i ma nienaganną obecność w pracy, może zostać przejęty na zatrudnienie stałe nawet po miesiącu pracy - dodaje.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.