8 tys. miejsc pracy w centrach logistycznych

0 0
8 tys. miejsc pracy w centrach logistycznych
W coraz większym stopniu kandydaci ubiegający się o zatrudnienie w centrach logistycznych stanowią osoby pracujący u tego samego pracodawcy w zeszłym roku. /Fot. Fotolia

Do końca roku 8 tys. osób ma znaleźć zatrudnienie w centrach logistycznych pod Poznaniem i Wrocławiem. Anna Litwińska, menadżer w Adecco Poland zauważa, że jeśli pracownik jest solidny, może zostać przejęty na stałe nawet po miesiącu pracy.

Jak wynika z komunikatu Adecco Poland, od czerwca trwa kolejny z realizowanych dużych projektów rekrutacyjnych dla centrów logistycznych zlokalizowanych pod Poznaniem i Wrocławiem. Łącznie do końca roku zostanie przyjętych około 8 tys. pracowników.

W coraz większym stopniu kandydaci ubiegający się o zatrudnienie stanowią osoby pracujący u tego pracodawcy w zeszłym roku. Liczba powracających pracowników z racji na sezonowe wzrosty w zatrudnieniu stanowi obecnie około 20 proc.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że coraz większa liczba pracowników, którzy pracowali w centrach dystrybucyjnych pod Poznaniem i Wrocławiem w 2014 r., postanowiła wrócić i ponownie znaleźć zatrudnienie u tego pracodawcy – podkreśla Anna Litwińska, on-site manager w Adecco Poland.

- Z rozmów z tymi pracownikami wynika, że głównymi kryteriami którymi się kierują wiążąc się z pracodawcą jest znacznie wyższe wynagrodzenie niż w dotychczasowych firmach w których pracowali oraz brak kosztów związanych transportem z i do miejsca pracy – zauważa.

– Kolejnym istotnym czynnikiem jest przyśpieszony proces przejść pracowników z agencji zatrudnienia bezpośrednio do pracodawcy. W tym momencie jeśli pracownik jest solidny i ma nienaganną obecność w pracy, może zostać przejęty na zatrudnienie stałe nawet po miesiącu pracy - dodaje.

 

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.