Warto zmieniać otoczenie w pracy

0 0
Warto zmieniać otoczenie w pracy

- Ludzki mózg jest niezwykle wrażliwy na zmiany otoczenia i jak każdy adaptujący się organ, mózg musi reagować na to, co się dzieje na zewnątrz. Warto zmieniać wygląd otoczenia w miejscu pracy - zarówno dla produktywności, jak i dla mentalnej przygody – mówi Miłosz Brzeziński, konsultant i interpretator zjawisk psychologicznych w biznesie.

Powołując się na badania prowadzone m.in. przez Richarda Wisemana z Uniwersytetu w Hetfordshire, Brzeziński twierdzi, że człowiek widząc sam siebie jako aktywnie dokonującego zmian w otoczeniu, zaczyna uznawać się za bardziej kreatywnego, otwartego na nowości, odpowiedzialnego i staje się pewniejszy siebie.

To, w jaki sposób, gdzie i czy w ogóle odpoczywamy w pracy ma ogromny wpływ na jakość pracy, naszą kondycję, efektywność i motywację do działania. W krajach zachodniej Europy przestrzeń do relaksu oraz w pełni wyposażona przestrzeń socjalna są niemal standardem, tymczasem w Polsce to wciąż rzadkość. Warto więc pozytywnie stymulować polskich pracodawców do tego, by również i w tym aspekcie rozumieli potrzeby swoich pracowników i tworzyli specjalne miejsca odpoczynku w firmie.

Do 9 sierpnia można brać udział w konkursie "Eden - przyjemniej w pracy", w którym można tekstem, grafiką lub zdjęciem przedstawić wymarzone miejsce do relaksu i odpoczynku w pracy.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.eden.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.