W pracy bardziej liczą się układy niż rzetelna praca

0 0

61 proc. pracujących Polaków uważa, że ocena pracownika przez przełożonego nie zależy od realnych wyników osiąganych w pracy, a od łączących ich nieformalnych relacji czy układów.

Tak wynika z przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak badania analizy poziomu stresu zawodowego.

Czy ktoś z pytanych odpowiedział inaczej? Tylko 20 proc. z nich uważa, że układy są mniej ważne niż realne wyniki w pracy.

- Szerokie rozpowszechnienie wśród pracowników przekonania, że realne wyniki pracy są mało ważne może być niebezpieczne. Jeżeli pracownicy uważają, że wysiłki które wkładają w pracę nie mają związku z ocenami przyznawanymi im przez przełożonych, to mogą przestać się starać by zwiększać efektywność swojej pracy - mówi Konrad Kulikowski, specjalista ds. badań HR z Sedlak&Sedlak.

- Gdy wzrost efektywności pozostaje niezauważony przez przełożonych i nie przekłada się na premie czy awanse to zapał do pracy może zostać zastąpiony przez cynizm czy zniechęcenie - komentuje.

Problem jest złożony, gdyż wcześniejsze badania Sedlak&Sedlak pokazały, że te nieformalne układy oraz służalczość decydują o wysokości naszych zarobków. Uważa tak aż 63 proc. badanych. Tylko 13 proc. ankietowanych Polaków twierdzi, że to kompetencje zawodowe decydują o skali zarobków.

- Warto pamiętać, że są to subiektywne opinie pracowników, choć być może przełożeni rzeczywiście faworyzują zaufanych pracowników - dodaje Kulikowski.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.