Vouchery na wakacje i karty na paliwo. O takich benefitach marzą Polacy

Niespełnionym marzeniem pracowników jest otrzymanie karty na paliwo od szefa. Wśród benefitów najbardziej pożądane są także vouchery na wakacje, karnety na wydarzenia kulturalne oraz codziennie opłacony lunch, czy dofinansowanie przedszkola dla dziecka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Vouchery na wakacje i karty na paliwo. O takich benefitach marzą Polacy

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

22 paź 2014 13:48


Jak pokazuje raport Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”, tylko 55 proc. z nas otrzymuje benefity w pracy. 28 proc. Polaków deklaruje otrzymywanie od pracodawcy prywatnej opieki medycznej. 

Czytaj też: Jak skutecznie motywować pracowników przez benefity pozapłacowe?

Ubezpieczenie na życie, zapewniające pracownikowi i jego rodzinie zabezpieczenie finansowe w przypadku utraty przez niego zdrowia lub życia, jest z kolei oferowane co piątemu respondentowi. Na zdrowie wpływa także kondycja fizyczna, dlatego 16 proc. pracodawców oferuje podwładnym karnety sportowo-rekreacyjne, upoważniające do korzystania z usług oferowanych przez placówki sportowe oraz gabinety odnowy biologicznej.

O ile telefon komórkowy do celów prywatnych otrzymuje aż 18 proc. pracujących Polaków, to posiadanie samochodu służbowego deklaruje jedynie 8 proc. Przeważnie oznacza to możliwość dojazdu i powrotu z miejsca pracy do miejsca zamieszkania, jednak często też wykorzystywanie auta do innych celów.

Jeszcze rzadziej niż samochód deklarowane są karty przedpłacone – możliwość korzystania z nich potwierdziło jedynie 3 proc. badanych. Tę bezgotówkową formę płatności można wykorzystywać w punktach handlowych i usługowych. Najrzadziej spotykanym benefitem są programy emerytalne, ich posiadanie deklaruje niecałe 3 proc. Polaków.

Czytaj też: Benefity w Europie? W Belgii rządzi samochód służbowy, w Turcji vouchery na lunch

Jak pokazują dane z raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”, najważniejsza dla pracowników jest prywatna opieka medyczna – tak zadeklarowało 42 proc. pracujących Polaków. Na drugim miejscu (40 proc.) stawiane jest ubezpieczenie na życie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.