Vileda aranżuje biuro z myślą o pracownikach

Prostota form i kształtów połączona z żywą kolorystyką - tak można opisać nowe biuro firmy Vileda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Vileda aranżuje biuro z myślą o pracownikach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 lip 2015 10:28


Zadanie postawione przed pracownią architektoniczną polegało na opracowaniu spójnej estetycznie przestrzeni biurowej dla głównej siedziby spółki FHP Vileda. Istniejąca siedziba miała zyskać nowe oblicze dzięki meblom, przearanżowaniu przestrzeni oraz wdrożeniu nowoczesnych oznaczeń graficznych.

- Zaproponowaliśmy wprowadzenie elementów dekoracyjnych, które w jednoznaczny sposób określą charakter i profil działalności firmy – mówi Łukasz Michalski, JMW Architekci. - Staraliśmy się osiągnąć wyznaczony cel poprzez spójną kolorystykę wnętrza, jednolity system informacji wizualnej oraz projektowane indywidulanie elementy graficzne jak czarnobiała tapeta w głównej sali konferencyjnej, która w bardzo prosty sposób wręcz „komiksowy” prezentuje produkty znajdujące się w ofercie firmy – dodaje.

Czytaj też: Jeronimo Martins: Nowe biuro to wsparcie dla działu HR

Zestawienie intensywnej czerwieni z bielą i szarością oraz pigmenty soczystej zieleni na pojedynczych elementach to odniesienie do kolorystyki marki Vileda. Jaskrawe barwy stonowane zostały surową szarością betonu, bielą ścian oraz naturalną zielenią roślinności umieszczonej w specjalnie zaprojektowanych donicach.

Czytaj też: Recepcja na dachu, krzesła na suficie. Oto współczesne biura

Praca Grupy Advertis nad systemem informacji wizualnej siedziby obejmowała zarówno logotypy wewnątrz i na zewnątrz siedziby, jak i elementy służące ekspozycji treści, takie jak plakaty oraz gazetowniki.

- To realizacja, dzięki której siedziba firmy nie tylko wygląda efektowanie, lecz także przyczynia się do poprawy komunikacji. Oznakowanie pomieszczeń wprowadza czytelny podział przestrzeni, dzięki któremu biuro o powierzchni 250 metrów kwadratowych jest przestronne i jednocześnie wygodne w użytkowaniu – podkreśla Aldona Strup, odpowiedzialna za realizację po stronie Grupy Advertis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.