Uprawiaj sport i zmień płeć. Firma zapłaci

0 0
Uprawiaj sport i zmień płeć. Firma zapłaci
Fot. Flickr

Akupunktura, konsultacje psychologiczne, leczenie niepłodności, a nawet operacje zmiany płci – oto pomysły największych technologicznych korporacji w USA na to, jak skutecznie zwabić pracowników.

Satysfakcjonujące wynagrodzenie i tradycyjne dodatki w postaci np. darmowych posiłków już nie wystarczą. Jak podaje serwis Entrepreneur.com - Apple, Google, Intuit Inc. czy Adobe sięgają po coraz bardziej niekonwencjonalne sposoby, by powalczyć w USA o pracownika.

W Stanach Zjednoczonych pełna opieka medyczna oferowana przez pracodawcę to jeden z najważniejszych czynników, które brany jest pod uwagę przy wyborze miejsca pracy.

Czytaj też: Wysportowanym łatwiej wspinać się po drabinie kariery

Dlatego też w pakietach zdrowotnych największych korporacji znajdują się takie usługi, jak m.in. leczenie niepłodności, operacje zmiany płci, wideo konsultacje z lekarzem, całodobowe doradztwo pielęgniarki i konsultacje psychologiczne.

Na tym jednak nie koniec. Na przykład Apple ogranicza słodycze i napoje gazowane w menu posiłków przygotowywanych dla pracowników. Natomiast Yahoo prowadzi program „100 mile change”, w ramach którego zatrudnione osoby mogą korzystać z urządzeń monitorujących ich aktywność fizyczną. Z kolei Intuit Inc. nawet płaci tym pracownikom, którzy uprawiają sport.

Czytaj też: Tak firmy karmią swoich pracowników. Nie za drogo?

Korporacje nie zrażają się i inwestują w pracowników mimo, że wiąże się to z wysokimi kosztami. Według Apple kompleksowy pakiet medyczny kosztuje firmę ok. 15 tys. dolarów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.