Trendy w aranżacjach biurowych. Właściciele stawiają na oryginalność

W aranżacji przestrzeni publicznych moda nieustannie się zmienia. Jedynym stałym elementem jest tzw. moda na zdrowie. Jakie trendy w aranżacji biura są obecnie na czasie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trendy w aranżacjach biurowych. Właściciele stawiają na oryginalność

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 paź 2014 20:16


Trendy w aranżacji biur są odpowiedzią na zapotrzebowania pracowników. Obecnie w pracy spędzamy znacznie więcej godzin, niż jeszcze kilka lat temu. Zdecydowanie dłużej pracujemy także w pozycji siedzącej, która w dłuższej perspektywie może mieć zły wpływ na zdrowie. Te czynniki w połączeniu z postępem technologicznym, a także zmianami demograficznymi, sprawiły, że coraz więcej uwagi przykłada się do tworzenia ergonomicznych i przyjaznych biur.

Czytaj też: Źle urządzone biuro może zmarnować siedemnaście dni w pracy

- W dzisiejszych czasach nie wystarczy już odpowiednio wyprofilowane krzesło, które kilkanaście lat temu było w niektórych biurach luksusem – mówi Adam Bronikowski, architekt i właściciel firmy Hola Desing.

– Współczesne biura wyposażone są w szereg udogodnień takich jak: odpowiednio regulowane oświetlenie, wyciszone drzwi i ściany, wyprofilowane miejsca siedzące czy biurka z regulowaną wysokością – dodaje Bronikowski.

– Przy projektowaniu przestrzeni publicznej najpierw zaczynamy od planu. Ważny jest charakter biura i jego zastosowanie. Często zdarza się, że musimy pracować w pewnych schematach, np. międzynarodowe korporacje mają z góry określone rozmieszczenie biura, konkretne sprzęty i kolorystykę. Jednak zawsze są to wytyczne, które mają zapewnić określony standard pracy. Obecnie widoczny jest silny trend na oryginalność. Właściciele firm chcą się wyróżniać i dotyczy to też wyglądu biura – wyjaśnia Bronikowski.

Czytaj też: Jak stworzyć idealne biuro dla pracowników?

Najważniejszym punktem aranżowania przestrzeni biurowej jest wybór właściwych mebli. – W biurach panuje trend na minimalizm. Przestrzenie są jasne, schludne, szafki, szuflady i kable są ukryte. We współczesnych biurach nie lubimy zagracać przestrzeni – podsumowuje architekt.

Przedsiębiorcy zaczynają również dostrzegać korzyści płynące z wyposażenia biur w biurek z regulowaną wysokością, które pozwalają na zmianę pozycji w siedzącej na stojącą i odwrotnie bez konieczności przerywania pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.