Trendy w aranżacjach biurowych. Właściciele stawiają na oryginalność

0 0

W aranżacji przestrzeni publicznych moda nieustannie się zmienia. Jedynym stałym elementem jest tzw. moda na zdrowie. Jakie trendy w aranżacji biura są obecnie na czasie?

Trendy w aranżacji biur są odpowiedzią na zapotrzebowania pracowników. Obecnie w pracy spędzamy znacznie więcej godzin, niż jeszcze kilka lat temu. Zdecydowanie dłużej pracujemy także w pozycji siedzącej, która w dłuższej perspektywie może mieć zły wpływ na zdrowie. Te czynniki w połączeniu z postępem technologicznym, a także zmianami demograficznymi, sprawiły, że coraz więcej uwagi przykłada się do tworzenia ergonomicznych i przyjaznych biur.

Czytaj też: Źle urządzone biuro może zmarnować siedemnaście dni w pracy

- W dzisiejszych czasach nie wystarczy już odpowiednio wyprofilowane krzesło, które kilkanaście lat temu było w niektórych biurach luksusem – mówi Adam Bronikowski, architekt i właściciel firmy Hola Desing.

– Współczesne biura wyposażone są w szereg udogodnień takich jak: odpowiednio regulowane oświetlenie, wyciszone drzwi i ściany, wyprofilowane miejsca siedzące czy biurka z regulowaną wysokością – dodaje Bronikowski.

– Przy projektowaniu przestrzeni publicznej najpierw zaczynamy od planu. Ważny jest charakter biura i jego zastosowanie. Często zdarza się, że musimy pracować w pewnych schematach, np. międzynarodowe korporacje mają z góry określone rozmieszczenie biura, konkretne sprzęty i kolorystykę. Jednak zawsze są to wytyczne, które mają zapewnić określony standard pracy. Obecnie widoczny jest silny trend na oryginalność. Właściciele firm chcą się wyróżniać i dotyczy to też wyglądu biura – wyjaśnia Bronikowski.

Czytaj też: Jak stworzyć idealne biuro dla pracowników?

Najważniejszym punktem aranżowania przestrzeni biurowej jest wybór właściwych mebli. – W biurach panuje trend na minimalizm. Przestrzenie są jasne, schludne, szafki, szuflady i kable są ukryte. We współczesnych biurach nie lubimy zagracać przestrzeni – podsumowuje architekt.

Przedsiębiorcy zaczynają również dostrzegać korzyści płynące z wyposażenia biur w biurek z regulowaną wysokością, które pozwalają na zmianę pozycji w siedzącej na stojącą i odwrotnie bez konieczności przerywania pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.