Święta w pracy, czyli tradycyjny śledzik?

Za tydzień zasiądziemy do Wigilijnych stołów w kręgu rodziny i bliskich. Tymczasem już w najbliższych dniach większość z nas będzie też obchodzić święta w pracy. Jak będą wyglądały te obchody? Co szykują dla nas pracodawcy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Święta w pracy, czyli tradycyjny śledzik?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 gru 2013 10:19


Święta Bożego Narodzenia są jednymi z najbardziej zakorzenionych w polskiej tradycji. Nie dziwi zatem, że obchodzimy je nie tylko w gronie rodzinnym, ale też zdecydowana większość firm co roku szykuje dla swoich pracowników różnego typu świąteczne atrakcje. W najnowszym wspólnie zrealizowanym sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS zapytano pracodawców, jakie mają plany na uczczenie świąt.

Królują ‘pracowe' Wigilie, bony i premie

Na 1000 zapytanych firm aż 72 proc. potwierdziło, że ma zaplanowane atrakcje świąteczne dla swoich pracowników. Z deklaracji firm wynika, że w ramach obchodów świątecznych i noworocznych najczęściej możemy się spodziewać zaproszenia na mniej lub bardziej uroczyste spotkanie, tzw. pracową Wigilię (30 proc.).

Niemal tak samo popularnym rozwiązaniem będzie ufundowanie przez firmę bonów podarunkowych (29 proc.), a tylko nieco rzadziej pracodawca przekaże załodze premie okolicznościowe (25 proc.). Co piąta firma (22 proc.) ma też w planach podarowanie pracownikom świątecznych upominków dla nich lub ich rodzin.

- Katalog atrakcji szykowanych przez firmy dla pracowników jest raczej wąski. Firmowe Wigilie, bony upominkowe, czy premie są znane nam od lat, ale też po prostu najlepiej się sprawdzają - komentuje wyniki Dagmara Chudzińska-Matysiak, menedżer regionalny agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad.

- Jednak spotkania firmowe coraz rzadziej są klasycznym ‘śledzikiem', a częściej zajęciami integracyjnymi, jak warsztaty kulinarne, ceramiczne, czy paint-ball. Tego typu spotkania integrują zespoły, pozwalają na pokazanie łagodniejszej twarzy współpracowników i szefostwa. Bony, czy premie oczywiście są witane najbardziej entuzjastycznie - niezależnie od poziomu wynagrodzeń, dodatkowy zastrzyk gotówki przed świętami pozwala na bogatsze przygotowania do świąt - zakup produktów spożywczych, czy też dodatkowych prezentów - wyjaśnia.

Świętuje cała Polska

Na najbardziej rozbudowane, przewidujące różne formy prezentów obchody świąt przygotowują się firmy z branży transportowej, gospodarki magazynowej i łączności. Tylko nieco rzadziej w tym gronie pojawiały się firmy usługowe oraz przemysłowe. Na najmniej atrakcji mogą liczyć pracownicy firm budowlanych oraz zajmujących się obsługą nieruchomości.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.