Święta w pracy, czyli tradycyjny śledzik?

0 0
Święta w pracy, czyli tradycyjny śledzik?

Za tydzień zasiądziemy do Wigilijnych stołów w kręgu rodziny i bliskich. Tymczasem już w najbliższych dniach większość z nas będzie też obchodzić święta w pracy. Jak będą wyglądały te obchody? Co szykują dla nas pracodawcy?

Święta Bożego Narodzenia są jednymi z najbardziej zakorzenionych w polskiej tradycji. Nie dziwi zatem, że obchodzimy je nie tylko w gronie rodzinnym, ale też zdecydowana większość firm co roku szykuje dla swoich pracowników różnego typu świąteczne atrakcje. W najnowszym wspólnie zrealizowanym sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS zapytano pracodawców, jakie mają plany na uczczenie świąt.

Królują ‘pracowe' Wigilie, bony i premie

Na 1000 zapytanych firm aż 72 proc. potwierdziło, że ma zaplanowane atrakcje świąteczne dla swoich pracowników. Z deklaracji firm wynika, że w ramach obchodów świątecznych i noworocznych najczęściej możemy się spodziewać zaproszenia na mniej lub bardziej uroczyste spotkanie, tzw. pracową Wigilię (30 proc.).

Niemal tak samo popularnym rozwiązaniem będzie ufundowanie przez firmę bonów podarunkowych (29 proc.), a tylko nieco rzadziej pracodawca przekaże załodze premie okolicznościowe (25 proc.). Co piąta firma (22 proc.) ma też w planach podarowanie pracownikom świątecznych upominków dla nich lub ich rodzin.

- Katalog atrakcji szykowanych przez firmy dla pracowników jest raczej wąski. Firmowe Wigilie, bony upominkowe, czy premie są znane nam od lat, ale też po prostu najlepiej się sprawdzają - komentuje wyniki Dagmara Chudzińska-Matysiak, menedżer regionalny agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad.

- Jednak spotkania firmowe coraz rzadziej są klasycznym ‘śledzikiem', a częściej zajęciami integracyjnymi, jak warsztaty kulinarne, ceramiczne, czy paint-ball. Tego typu spotkania integrują zespoły, pozwalają na pokazanie łagodniejszej twarzy współpracowników i szefostwa. Bony, czy premie oczywiście są witane najbardziej entuzjastycznie - niezależnie od poziomu wynagrodzeń, dodatkowy zastrzyk gotówki przed świętami pozwala na bogatsze przygotowania do świąt - zakup produktów spożywczych, czy też dodatkowych prezentów - wyjaśnia.

Świętuje cała Polska

Na najbardziej rozbudowane, przewidujące różne formy prezentów obchody świąt przygotowują się firmy z branży transportowej, gospodarki magazynowej i łączności. Tylko nieco rzadziej w tym gronie pojawiały się firmy usługowe oraz przemysłowe. Na najmniej atrakcji mogą liczyć pracownicy firm budowlanych oraz zajmujących się obsługą nieruchomości.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.