Solidny Pracodawca Roku 2013 wyłoniony

Została nim firma Corning Cable Systems działająca w branży telekomunikacyjnej. To również jeden z największych pracodawców województwa łódzkiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solidny Pracodawca Roku 2013 wyłoniony

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 paź 2013 12:46


Tytuł "Solidnego Pracodawcy" przyznawany jest w ramach konkursu organizowanego przez wydawcę dodatków promocyjno-informacyjnych "Rzecz o biznesie", które ukazują się m.in. w dzienniku "Rzeczpospolita" czy "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Kapituła Konkursu przyznała wyróżnienie Corning Cable Systems m.in. za społeczną odpowiedzialność biznesu, programy zatrudniania młodych i osób powyżej 45. roku życia, a także prowadzenie polityki rozwoju i przygotowanie programów motywacyjnych.

- Młodzi, wykształceni ludzie nie pytają już tylko o pracę. Pytają o pracę, która daje możliwości realizowania siebie, swoich pasji, możliwość awansu i - co chyba najważniejsze - dobrą atmosferę - mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

- Konkurs Solidny Pracodawca Roku wyróżnia firmy, które wychodzą z taką ofertą wobec swoich przyszłych pracowników. Jestem dumny, że w województwie łódzkim znajduje się przedsiębiorstwo. Zresztą jest to duży pracodawca zwiększający swoje zatrudnienie - dla którego równie ważne, jak zyski są: odpowiedzialność społeczna, inwestowanie w podnoszenie kwalifikacji pracowników i tworzenie dla nich dobrych warunków socjalnych - podkreśla Stępień.

Corning zatrudnia ogółem ponad 2,2 tys. osób - 1,5 tys.pracowników stałych i ponad 700 pracowników tymczasowych. Firma produkuje kable światłowodowe i podzespoły dla przemysłu telekomunikacyjnego oraz dostarcza kompleksowe rozwiązania dla sieci telekomunikacyjnych. W specjalistycznym laboratorium dydaktycznym, które firma otworzyła na Politechnice Łódzkiej, powstała w kwietniu tego roku pierwsza w Polsce lokalna sieć FTTH, włączona w strukturę Uczelnianej Sieci Komputerowej.

Najnowocześniejsza technologia usług szerokopasmowych pozwala studentom i pracownikom naukowym na jednoczesne oglądanie filmów HD, korzystanie z internetu oraz wykonywanie połączeń telefonicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.