Ruszyła II edycja małopolskiej akcji Dobry Pracodawca 2015

Od 22 lipca firmy z całej Małopolski mogą ubiegać się o tytuł Dobrego Pracodawcy 2015.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszyła II edycja małopolskiej akcji Dobry Pracodawca 2015

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

22 lip 2015 12:55


Ingeus, firma specjalizująca się aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Urzędami Pracy z Krakowa, powiatu krakowskiego, Bochni i Nowego Targu, wyróżnią najlepszych małopolskich pracodawców.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej, Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego, Jerzego Millera, wojewody małopolskiego oraz Loży Małopolskiej Business Centre Club.

Można zgłaszać firmy do konkursu

Według danych GUS, w województwie małopolskim jest ponad 350 tysięcy firm oraz ponad 260 tysięcy osób prowadzących działalność gospodarczą. Oznacza to, że jako region, Małopolska zajmuje czwartą pozycję w kraju – po Mazowszu, Śląsku i Wielkopolsce. Małopolskie firmy przyczyniają się do rozwoju całego regionu oraz pełnią ważne funkcje społeczne jako pracodawcy.

Aby wyróżnić najlepszych z nich powstała małopolska akcja Dobry Pracodawca. Wydarzenie wyróżnia firmy, które m.in. wspierają regionalny rynek pracy, pomagają rodzicom w łączeniu obowiązków zawodowych i domowych, współpracują z instytucjami rynku pracy, przestrzegają prawa pracy i innych wymogów formalnych działalności. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji akcji.

- Nasze doświadczenia ze współpracy z małopolskimi pracodawcami były bezpośrednią inspiracją dla rozpoczęcia Akcji: Dobry Pracodawca. W Małopolsce jest bardzo wiele firm, które pod tym względem wyróżnia się na tle reszty kraju i zasługuje na tytuł Dobrego Pracodawcy 2015. Cieszymy się, że wspólnie z małopolskimi publicznymi służbami zatrudnienia będziemy mieli możliwość wyróżnienia przedsiębiorstw, nie tylko za ich wkład w rozwój regionu, ale i społecznie odpowiedzialne podejście. Celem wydarzenia jest wyróżnienie tych najlepszych z najlepszych, jak również promowanie najwyższych standardów prowadzenia działalności biznesowej – mówi Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus, organizatora akcji Dobry Pracodawca.

Kto może wziąć udział?

W konkursie mogą uczestniczyć wszystkie przedsiębiorstwa, które zatrudniają pracowników na terenie województwa małopolskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby dołączyć do Akcji, należy wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej www.dobry-pracodawca.pl i opisać, dlaczego firma zasługuje na tytuł Dobrego Pracodawcy 2015.

Kolejnym etapem jest spotkanie z przedstawicielami Kapituły i zaprezentowanie firmy. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września. Laureaci zostaną wyłonieni przez Kapitułę akcji Dobry Pracodawca, do której należą: Organizator (Ingeus) oraz Partnerzy - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz cztery urzędy pracy w Małopolsce: powiatu bocheńskiego, krakowskiego, Krakowa i nowotarskiego.

Finał pierwszej edycji akcji Dobry Pracodawca odbył się na początku marca br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, wyróżnionych zostało 30 małopolskich pracodawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.