Rowery, huśtawki, a nawet kino. Firmy kuszą pracowników biurami

Miejsce pracy może stać się kartą przetargową pracodawcy, który chce przyciągnąć talenty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rowery, huśtawki, a nawet kino. Firmy kuszą pracowników biurami

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

13 lut 2018 6:00


  • Z badania Hays, Kinnarps i Skanska wynika, że aż 88 proc. respondentów rozważa wykorzystanie aranżacji biura jako narzędzia wspierającego budowanie wizerunku atrakcyjnego pracodawcy
  • Ilustruje to wzrost świadomości roli biura jako narzędzia wspomagającego strategię firm i ich odpowiedź na wyzwania współczesnego rynku pracy.

Organizacje coraz częściej dostrzegają, że nowoczesne miejsce pracy musi być elastyczne i dopasowane do aktualnych potrzeb pracowników. Oto 10 najciekawszych aranżacji.

mBank

mBank oficjalnie otworzył siedzibę w Nowym Centrum Łodzi. Na pięciu rozległych piętrach pracuje ponad 2 tys. specjalistów, wcześniej rozproszonych w sześciu lokalizacjach w całym mieście. Oprócz nowoczesnych biurek w nowej siedzibie znajdują się też strefy relaksu z huśtawkami, pokoje do gier, przestronne kuchnie, a także pokój dla pociech, które mogą przyjść do biura razem z pracownikami.

Biuro mBank (Fot. mat. pras.) Biuro mBank (Fot. mat. pras.)

Biurowiec jest też wyposażony w technologie mobilne – smartfon działa jako klucz do bramek wejściowych, pozwala odnaleźć salę i ją zarezerwować, a w przyszłości także sprawnie poprowadzi gościa w budynku przy zastosowaniu kodów QR dających dostęp do wyznaczonych stref budynku. Dzięki 100-procentowemu pokryciu biurowca przez szybkie Wi-Fi pracować można dosłownie wszędzie – także na dachu budynku. 

Biuro mBank (Fot. mat. pras.) Biuro mBank (Fot. mat. pras.)

MediaCom Warszawa

Firma MediaCom stworzyła nowoczesną siedzibę, której przestrzenie - topograficznie i estetycznie - inspirowane są najbardziej charakterystycznymi atrakcjami Warszawy. Jest Plac Zbawiciela - duża przestrzeń networkingową z kuchnią, przestrzenie konferencyjne na dworcu Warszawa Centralna, strefy pracy tematycznie nawiązujące do Centrum Nauki Kopernik, pasażu Wiecha, Biblioteki Uniwersyteckiej czy Soho Factory oraz strefa pracy projektowej estetycznie nawiązującą do Stadionu Narodowego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.