Rowerem do pracy: Comarch wspiera pracowników-rowerzystów

• Coraz więcej pracowników firmy Comarch przesiada się na rower.
• W związku z tym spółka postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom: buduje zadaszone parkingi oraz stacje naprawcze, a także oferuje bezpłatne serwisowanie jednośladów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rowerem do pracy: Comarch wspiera pracowników-rowerzystów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 wrz 2016 12:23


Na terenie kampusu Comarch rowerzyści mogą skorzystać z ponad 270 miejsc dla rowerów znajdujących się w okolicy każdego z sześciu biurowców. 154 miejsca rowerowe znajdują się w zadaszonych i monitorowanych rowerowniach (specjalnie przystosowanych pomieszczaniach do przechowywania rowerów).

Comarch zapewnia również rowerzystom łazienki z prysznicami w niemal każdym budynku. Natomiast w przypadku awarii jednośladów mogą skorzystać z samoobsługowej stacji naprawczej.

Czytaj też: Rowerem do pracy? Czemu nie

- Z roku na rok obserwuję, jak zmienia się nastawienie do korzystania z rowerów w Polsce. A zmiany widać także w firmie, w której pracuję. Kiedyś przed budynkiem mieliśmy tylko kilka stojaków do dyspozycji, i to wystarczało. Teraz nawet zimą miejsca rowerowe są zajęte. Firma stara się dostosować do tych trendów. Niedawno powiększono boks na rowery – dostawiono stojaki i ułatwiono pracownikom korzystanie z niego – mówi Adam Łaczek, programista w Comarch i miejski aktywista.

Sprawny rower

- Bezpieczeństwo rowerzysty to także sprawny rower. Od dwóch lat sezon rowerowy otwieramy akcją serwisową, darmową dla pracowników naszej firmy. W tym roku przez 8 dni serwisanci wykonywali kompleksowe przeglądy rowerów, w ramach których regulowali hamulce i przerzutki, usuwali luzy oraz smarowali łańcuch. Jeśli naprawa wykraczała poza zakres bezpłatnego serwisu, pracownicy dostawali wykaz usterek do naprawienia. Podczas tegorocznej akcji z przeglądu skorzystało 220 pracowników – mówi Krzysztof Woźniak, kierownik działu administracji technicznej w Comarch.

Czytaj też: Rowerem do pracy: Firmy stawiają stojaki rowerowe i szatnie dla rowerzystów w biurach

W sezonie letnim firma zachęca pracowników, aby przesiedli się na rowery, organizując rywalizację sportową ComarchONbike z wykorzystaniem popularnej aplikacji treningowej na urządzenia mobilne. Inicjatywa cieszyła się popularnością zarówno wśród pracowników, którzy korzystają z roweru jako codziennego środka transportu, jak i tych, dla których jazda na rowerze to trening sportowy. Co miesiąc nagradzani byli uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.