Randkowanie w pracy: Francuzi na tak, Amerykanie zdecydowanie mówią "nie"

0 0
Randkowanie w pracy: Francuzi na tak, Amerykanie zdecydowanie mówią "nie"

„Miłość i praca – nie dziękuję. Wybieram karierę” – to opinia 54 proc. uczestników globalnej ankiety portalu Monster.com. 39 proc. badanych jest przeciwna romansowi w pracy i nigdy nie zdecydowałaby się na to, bojąc się, że to zaszkodzi ich karierze.

27 proc. nie obawia się, że biurowy romans zaszkodzi im w pracy i byłoby skłonnych spotykać się z kolegą lub koleżanką z pracy. Dla 19 proc. nawet przekonanie, że mogą zawodowo na tym stracić, nie powstrzymałoby ich przed takim krokiem, jeśli spodobałaby się im osoba, z którą pracują.

- Zanim zdecydujesz się spotkać z koleżanką lub kolegą z pracy, zapoznaj się z polityką firmy w tym zakresie. Warto więc zachować dużą ostrożność - podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. - Istotny jest również stopień zawodowej zależności. W wielu firmach jest oficjalny zakaz spotkania się osób, które łączy relacja szef - podwładny. Nie ryzykujmy dobrej pracy dla chwili przyjemności - dodaje.

Ale jeśli połączy Was prawdziwe uczucie, to znalezienie prawdziwej miłości może być trudniejsze niż nowej pracy. Monster.com zapytał swoich użytkowników na całym świecie o to, czy ich zdaniem randkowanie z kolega lub koleżanką z pracy może odbić się negatywnie na karierze i jakby się w takiej sytuacji zachowali.

39 proc. odpowiedziało, że nigdy nie zdecydowałoby się spotkać z osobą z pracy, ponieważ byłoby to szkodliwe dla ich kariery. 19 proc. uznało, że mogłoby to mieć negatywny wpływ na pracę, ale i tak zdecydowałoby się na to (w szczególności, jeśli osoba byłaby atrakcyjna). 15 proc. uważa, że taka sytuacja nie ma wpływu na karierę, ale nie zachowałoby się w ten sposób, a 27 proc. odpowiedziało, iż romans w pracy nie ma negatywnego wpływu na karierę i spotkałoby się z kolegą lub koleżanką z pracy.

Największymi przeciwnikami biurowych romansów okazali się Amerykanie. Aż 52 proc. jest przeciwnikami biurowych romansów i sądzi, że taka sytuacja mogłaby mieć negatywny wpływ na ich życie zawodowe. Nawet jeśli uważają, że nie zaszkodziłoby im, to i tak nie zdecydowałoby się na to aż 18 proc. z nich.

Dokładnie odwrotnie myślą Francuzi. 72 proc. wprawdzie widzi, że taka sytuacja może przynieść negatywne konsekwencje w pracy, ale aż 49 proc. zdecydowałoby się na romans, jeśli obie strony by się sobie podobały. Tylko 24 proc. Niemców postawiłoby na takie lekkomyślne, ale i romantyczne, podejście do tego tematu. Hindusi z kolei są bardzo ostrożni - tylko 9 proc. rozważyłoby romans w pracy, zdając sobie sprawę, że może się to dla nich źle skończyć w pracy.

Europejczycy mają generalnie lżejszy stosunek do romansów w pracy - 35 proc. uważa, że ta sytuacja może źle rzutować na pracę zawodową, ale tylko 24 proc. byłoby ostrożnych i nie zdecydowałoby się na romans.

- Podobnie sytuacja wygląda z Polakami. Nie jesteśmy tak restrykcyjni jak Amerykanie i bliżej nam do ogólnoeuropejskiego podejścia do tej kwestii - dodaje Małgorzata Majewska.

*W ankiecie Monster.com udział wzięło 5 tys. osób. Każdy głos jest liczony tylko raz. Ankieta została zrealizowana od 6 do 20 stycznia wśród użytkowników portalu na całym świecie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • jestem raczej za opinią francuzów. miałam u siebie w eniro na dziale sprzedaży taką parkę gołąbeczków, aż miło się na nich patrzyło. atmosfera od razu lepsza, poprawiali nam dzień swoją miłością, aż człowiek się uśmiechał jak na nich patrzył :) teraz został tylko chłopak bo dziewczyna na macierzyńskim :D

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.