Promotech, Selvita, Inglot i Mlekovita - oni otrzymali Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

Bronisław Komorowski wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP - wyróżnienie dla najlepszych przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Promotech, Selvita, Inglot i Mlekovita - oni otrzymali Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

8 maj 2015 13:41


Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, instytutom naukowo-badawczym i wynalazcom w Polsce, którzy wnoszą znaczący wkład w innowacyjność i rozwój gospodarki, odnoszą sukcesy na rynku globalnym, budują pozytywny wizerunek polskiej ekonomii w kraju i za granicą.

- Trzeba promować w Polsce polską przedsiębiorczość - bez tego nie będziemy się dalej rozwijać na miarę naszych potrzeb, oczekiwań i aspiracji - mówił Bronisław Komorowski podczas gali wręczania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

 

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: innowacyjność, obecność na rynku globalnym, ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu oraz zielona gospodarka oraz trwały sukces (kategoria na 25-lecie Święta Wolności).

Kategoria innowacyjność

Nagrodę w kategorii innowacyjność otrzymała firma Selvita.

Firma jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą biotechnologiczną działająca w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu przede wszystkim chorób nowotworowych. Podczas wręczania nagród podkreślano, że przedsiębiorstwo przygotowało innowacyjne inhibitory kinaz - projekt mający na celu opracowanie przełomowych, genetycznie zindywidualizowanych leków stosowanych w terapiach onkologicznych. W firmie pracuje ponad 225 osób, w tym 70 z tytułem doktora.

- Wszystkie projekty Selvity celują w białka, których jest za dużo lub źle działają w procesie nowotworowym. W takie białka, w które nie celowały dotąd żadne inne leki na świecie - to oznacza, że pracujemy nad tzw. nowymi celami molekularnymi. Po drugie wszystkie cząsteczki opracowywane przez Selvitę są również nowe, wymyślone w głowach naszych naukowców. Jest to podwójna innowacja - w biologii i w chemii - mówił prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski.

Kategoria obecność na rynku globalnym

Za obecność na rynku globalnym wyróżniono Grupę Kapitałową Inglot.

Spółka jest jedną z największych polskich marek kosmetycznych. Jej produkty są dostępne w prawie 70 krajach na 6 kontynentach. Grupa ma przeszło pół tys. salonów i punktów świecie, w tym 200 w Polsce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.