Pracownicy centrum finansowo-księgowego Shella przenoszą się do nowego biura

Centrum finansowo-księgowe koncernu petrochemicznego Shell w Zabierzowie zatrudniające 2,3 tys. osób zostanie przeniesione do Krakowa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy centrum finansowo-księgowego Shella przenoszą się do nowego biura

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 lis 2015 10:34


Jak poinformowała PAP Agata Hinc, rzecznik prasowy Shell Polska, przenoszenie Shell Business Operations Kraków, czyli jednego z sześciu globalnych centrów wspierających operacje koncernu na całym świecie rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Cała operacja ma się zakończyć w 2017 r.

Centrum od początku powstania przed 10 laty mieściło się w kompleksie biurowym w podkrakowskim Zabierzowie. Teraz zmieni swoją siedzibę na nowo powstający kompleks DOT Office przy ulicy Czerwone Maki w Krakowie.

Umowę na wynajem powierzchni biurowej Shell Polska podpisał z inwestorem kompleksu - Grupą Buma. W procesie poszukiwania powierzchni i negocjacjach uczestniczyli doradcy z JLL.

Nowe biuro Shella

Nowe biuro SBO Kraków będzie dysponowało 22 tys. m kw. w trzech budynkach. Przewidziano też dodatkową powierzchnię w budynku czwartym. Biurowce będą przyjazne dla środowiska i użytkowników, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie budownictwa zrównoważonego.

Według Agaty Hinc decyzja o zmianie lokalizacji centrum związana jest z kończącą się obecną umową najmu powierzchni biurowej. - Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na zachowanie najwyższych standardów i stworzenie najlepszej oferty dla naszych pracowników - zaznaczyła.

Shell Business Operations Kraków jest jednym z sześciu tego typu ośródków Shell rozlokowanych na świecie. Krakowski zespół składa się z 2,3 tys. pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie i wspieranie operacji biznesowych firmy z zakresu m.in. finansów, księgowości, zaopatrzenia, zakupów, HR, IT czy obsługi klienta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.