Pracownicy biur chcą mieć wpływ na aranżację miejsca pracy

• Na wygląd nowoczesnych biur wpłynęło pojawienie się na rynku pracy pokolenia Y.
• W urządzaniu przestrzeni biurowej ma także znaczenie wielopokoleniowość oraz zwiększająca się aktywność i rola kobiet w biznesie.
• Jak wynika z badania firmy Kinnarps, co drugiej osobie przeszkadza hałas w miejscu pracy, a 40 proc. narzeka na klimatyzację.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy biur chcą mieć wpływ na aranżację miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 lut 2016 13:10


Według badań fundacji Pro Progressio czynnik ludzki jest kluczowy dla 92 proc. przedsiębiorców planujących inwestycje. Firmy konkurujące ze sobą o najlepszych specjalistów stają przed wyzwaniem zapewnienia im nie tylko atrakcyjnych warunków finansowych, ale także odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni biurowej. Ponad 80 proc. pracowników sektora BSS (Business Services Sector) deklaruje, że przed podpisaniem umowy chciałoby zobaczyć swoje przyszłe środowisko pracy.

Rosnąca świadomość

Dlaczego otoczenie, w którym pracujemy jest dla nas tak istotne, a pracodawcy coraz częściej inwestują znaczące środki w projektowanie efektywnych i efektownych przestrzeni biurowych?

Czytaj też: Domowe biuro. Jak zaaranżować miejsce do pracy w małym mieszkaniu?

- Jeszcze 20 lat temu polskim pracownikom wystarczało biurko, „przypadkowe” krzesło oraz szafa do przechowywania dokumentów. Rozwój technologiczny, globalizacja, zmiany demograficzne i prawdziwa rewolucja, jaka dokonała się w systemach pracy, spowodowały, że świadomość pracowników nieustannie rośnie. I słusznie, wyniki badań wskazują, że ergonomiczne meble biurowe mogą poprawić efektywność pracy aż o 12 proc. – mówi Przemysław Różowicz z grupy Nowy Styl.

Fot. Nowy Styl Fot. Nowy Styl

Biurowa demografia

Jedną ze wspomnianych zmian demograficznych, która znacząco wpłynęła na wygląd nowoczesnych biur jest pojawienie się na rynku pracy pokolenia Y. Przedstawiciele tej generacji postrzegani są jako utalentowani i kreatywni, ale wymagający pracownicy, którzy świadomie stawiają warunki także w kwestii środowiska pracy i nie zadowolą się wspomnianym wyżej „przypadkowym” krzesłem. Wymusza to na zatrudniających uwzględnianie globalnych trendów, np.: elastycznych i mobilnych biur, rosnącej roli stref socjalnych i pracy wspólnej, wykorzystywania w aranżacji żywych elementów natury.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.