Praca w sprzedaży bezpośredniej daje satysfakcję

Konsultanci bezpośredni deklarują bardzo duże zadowolenie z pracy w sektorze i współpracy ze swoimi firmami (86 proc). Większość respondentów w swojej pracy wykorzystuje posiadane kwalifikacje (65,5 proc.) a wykonywane zajęcie umożliwia im dalszy rozwój nowych kompetencji (68 proc.).
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Praca w sprzedaży bezpośredniej daje satysfakcję

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (KW)

wnp.pl

2 paź 2013 15:05


Takie są wyniki badania satysfakcji zawodowej sprzedawców bezpośrednich, przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej przez Homo Homini w kwietniu 2013 r.

Większość respondentów jest zadowolona ze współpracy z obecną firmą (86 proc.), z czego ponad połowa ocenia tę współpracę jako zadowalającą (56 proc.) a co trzeci ankietowany jest z niej bardzo zadowolony (30 proc.).

Dla większości badanych (67,7 proc.), ważny jest jasno zdefiniowany cel zawodowy. Co czwarty ankietowany nie zamierza zmieniać obecnego zajęcia związanego ze sprzedażą bezpośrednią, a ponad 23 proc. z nich nie planuje zmieniać firmy, z którą obecnie współpracuje.

Wśród czynników decydujących o wysokim poziomie zadowolenia ze współpracy ze swoją firmą znalazły się m.in.: korzystne i jasne zasady współpracy, rzetelność firmy, wysoka jakość produktów, dobre kontakty ze współpracownikami, wsparcie merytoryczne.

Duże znaczenie w budowaniu trwałych i pozytywnych relacji pomiędzy konsultantami a firmami, z którymi współpracują, odgrywa regularna obustronna komunikacja. Konsultanci doceniają dwustronny dialog i współodpowiedzialność za rozwój organizacji, z którą współpracują. Ponad połowa badanych (62,9 proc.) uważa, że firma jest zainteresowana jego opinią na temat współpracy. Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.