Praca "no stress" w Globalnym Centrum Biznesowym Hewlett-Packard

0 0
Praca "no stress" w Globalnym Centrum Biznesowym Hewlett-Packard

Współczesny rynek pracy wymusza niejako na pracodawcach poszukiwanie różnorodnych form motywacji, które pomagają pozyskiwać, a jednocześnie zatrzymywać utalentowanych pracowników. Idea work-life balance jest istotnym elementem zarządzania kapitałem, jakim są pracownicy.

Zgodnie z ankietą Monster.com aż 60 proc. respondentów odczuwa każdego dnia stres związany ze swoim miejscem pracy. Badania opublikowane przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wskazują, że w Polsce, podobnie jak w całej Europie, najczęstszą przyczyną tego stresu jest reorganizacja lub niepewność zatrudnienia. Potwierdza to 84 proc. ankietowanych.

Widoczne są również zmiany w podejściu do pracy. Na rynku pracy aktywni są pracownicy reprezentujący pokolenie Y. Są to osoby urodzone po roku 1980, których nie motywuje już tylko wysokość wynagrodzenia i możliwość rozwoju zawodowego. Trudniej nimi zarządzać niż ich starszymi kolegami, ponieważ mają odmienne priorytety - pieniądze nie są dla nich największą motywacją, wybierają ciekawe i rozwojowe projekty.

Osoby zadowolone z pracy, wykonują ją bardziej efektywnie i mocniej identyfikują się ze swoim pracodawcą. Budują przy tym jego pozytywny wizerunek w otoczeniu, który według specjalistów ds. personalnych jest jednym z ważniejszych kryteriów przy podejmowaniu decyzji o wyborze pracy.

Obecnie wielu pracodawców podchodzi do zjawiska stresu związanego z pracą poważnie, realizując politykę aktywnego wspierania pracowników w zachowaniu równowagi między życiem zawodowym i osobistym. Oprócz standartowych świadczeń takich jak zapewnienie podstawowej opieki medycznej, ubezpieczenie na życie, przełożeni szukają różnorodnych form motywujących zespół.

Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard dużą wagę przykłada do stworzenia przyjaznego środowiska pracy dla swoich pracowników. Stawia na otwartość w codziennych kontaktach i brak barier w relacjach podwładny - przełożony. Zapewnia pracownikom możliwości rozwoju zawodowego zgodnego z ich aspiracjami. W tym celu promuje podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach, zdobywanie certyfikatów branżowych, podjęcie nauki na studiach podyplomowych, pogłębianie wiedzy językowej czy program rozwoju talentów.

Wśród narzędzi, które pomagają wyznaczać nowe, motywujące cele jest m.in. Indywidualny Plan Rozwoju, w ramach którego organizowane są spotkania oceniająco-rozwojowe z przełożonym, warsztaty planowania kariery czy cykl programów szkoleniowych. Dzięki rozwojowi pracownik ma większe szanse na awans czy też zdobycie innego stanowiska w pracy. Z takiego rozwiązania korzysta około 30 proc. kadry.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.