Praca, Aviva, Warszawa: Nowe biuro i większa swoboda pracowników

0 0
Praca, Aviva, Warszawa: Nowe biuro i większa swoboda pracowników
Jedno z pomieszczeń w nowym biurze Avivy. (fot. mat.pras.)

• Aviva przeniosła się z warszawskiego Mordoru, jak potocznie nazywana jest lokalizacja w pobliżu ul. Domaniewskiej, do kompleksu Gdański Business Center położonego w okolicach Dworca Gdańskiego.
• Zmienił się nie tylko adres, ale także kultura pracy.
• Firma odeszła od hierarchicznego modelu pracy. Nie ma już np. gabinetów dla prezesów i menedżerów.
• Pracownicy mogą też pracować z nowego biura, ale... nie muszą.

- Naszą ambicją było nie tylko unowocześnienie przestrzeni biurowej, ale wprowadzenie nowego, elastycznego modelu pracy – mówi Monika Kulińska, people director w Avivie. Aranżacja biura, funkcjonalność pomieszczeń i ich wyposażenie zostały wybrane zarówno na podstawie rekomendacji zewnętrznego audytora, jak i opinii pracowników. Pracownicy pomagali rozplanować przestrzeń i wybrali motywy przewodnie na poszczególnych piętrach. Wspólnie zadecydowali także o ich nazwach – Las, Miasto, Niebo, Morze i Góry – do których nawiązuje design mieszczących się tam pomieszczeń.

Nowy model pracy…

Czyli? Większa elastyczność, jeśli chodzi o sposób i miejsce wykonywania zadań. Ten model, znany pod angielską nazwą activity based working, zakłada mobilność, kreatywność, pracę w różnych zespołach i miejscach (nie tylko w biurze), szerokie zastosowanie narzędzi cyfrowych oraz wysoki poziom odpowiedzialności pracowników za realizację powierzonych zadań.

Jeśli chodzi o biuro, to nie jest ono podzielone na pojedyncze stanowiska pracy przypisane konkretnym pracownikom. W ich miejsce pojawiły się wydzielone strefy przeznaczone do wykonywania zadań o różnej dynamice – samodzielnie lub zespołowo. Od zestawów biurek dla poszczególnych zespołów, poprzez małe salki do samodzielnej pracy w skupieniu, stoły projektowe i sale konferencyjne, aż po strefy relaksu i części socjalne. Wszystkie elementy są ergonomiczne, wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Nie ma gabinetów dla prezesów i menedżerów.

Czytaj też: Hierarchia wewnętrzna odchodzi do lamusa. Czas na turkusowe zarządzanie

Firma odeszła od hierarchicznego modelu pracy na korzyść bardziej elastycznych i partnerskich form współdziałania. Zespoły projektowe tworzą zwykle pracownicy z kilku departamentów o różnym doświadczeniu i stażu pracy. – Taki model kooperacji pozwala spojrzeć z różnych punktów widzenia na to samo wyzwanie, aby lepiej odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby klientów – wyjaśnia Monika Kulińska.

Pracownicy call centre Avivy pracują w tej samej przestrzeni biurowej co cała centrala firmy. - Podkreślamy w ten sposób, że obsługa klientów jest kluczowym zadaniem, a zespół call centre pracuje w atrakcyjnej lokalizacji w centrum Warszawy, co nie jest standardem na rynku – Monika Kulińska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.