Oto 10 nieoczywistych pomysłów na integrację pracowników

Impreza, biesiada, dyskoteka, bankiet albo koktajl? Pracodawcy zdają sobie sprawę z wartości efektywnie pracującego zespołu, dlatego też chętnie inwestują w jego integrację - ale coraz rzadziej w oczywisty sposób. Oto 10 niesztampowych sposobów na scalenie pracowników.

Autor: Justyna Koc 12 paź 2016 7:46

REKLAMA

Biegi survivalowe

Ponad 70 osób z firmy Idea Expert wystartowało w jednej drużynie podczas ekstremalnego biegu przez przeszkody Runmageddonu Classic Beskidy 2015, który odbył się w Myślenicach. Za każdy kilometr przebiegnięty przez każdego pracownika, firma przeznaczyła 5 zł na cele charytatywne.

– Biegi survivalowe to świetna okazja do przeżycia przygody w grupie współpracowników i zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami. To również dobry sposób na sprawdzenie swojej siły charakteru i umiejętności pracy w grupie – komentuje Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race.

Jak podkreśla Marchlewski, zaletą tego typu imprez biegowych, szczególnie cenioną przez pracodawców, jest możliwość przełamania lodów na linii kadra zarządzająca – pracownicy niższego szczebla.

– W chwilach wspólnego, wręcz morderczego wysiłku nie liczy się, jakie zajmujesz stanowisko w firmie. Nieważne czy jesteś stażystą czy menedżerem, i tak wylądujesz na mecie wykończony i umazany w błocie – ocenia Marchlewski. (Fot. Mat. pras. Runmageddon)


Puls HR Puls HR

Oto 10 nieoczywistych pomysłów na integrację pracowników


REKLAMA

13 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

rafał w 2018-01-08 14:43:49

Z fajnych, a też nie do końca oczywistych opcji polecam laserowy paintball. Byliśmy ze znajomymi na evencie firmowym w W5 Arena. Fajna sprawa, bo tutaj nie ma jakiś kosmicznych karabinków, tylko używa się replik prawdziwej broni, więc jest to symulacja warunków bojowych. Samo miejsce też fajne, mieliśmy katering i grilla :)

monia54546456 2017-12-06 11:11:40

Myślę, że super pomysłem są wszelkie gry zespołowe, np. escape room, albo salony VR. W ubiegłym roku przed świętami nasza firma była w takim salonie w pasażu metra Świętokrzyska w Warszawie. Bardzo dobra zabawa i okazja do integracji!

Piotrek 2017-12-04 16:29:46

Jakiś czas temu wybraliśmy się na imprezę integracyjną do W5Areny. Razem z pracownikami stwierdziliśmy, że tą imprezę spędzimy aktywnie i był to strzał w dziesiątkę. Laserowy paintball okazał się bardzo fajnym sposobem na zgranie zespołu. Graliśmy w zwykłego team deathmatch oraz w dominację. Spędziliśmy tam 3 godziny i było na prawdę warto. Trochę się poruszaliśmy podczas rozgrywek, zjedliśmy dania z grilla i strzeliliśmy sobie po piwku. Wszyscy wyszli lekko zmęczeni ale zadowoleni w 100%, że mogli postrzelać do swojego szefa i do znajomych z biura. Polecam wszystkim W5Arenę i rozgrywki u nich.