Nowa aranżacja biura w EY

Firma EY zmienia wystrój swoich biur, według autorskiego konceptu „Workplace of the Future”. Jego celem jest stworzenie nowoczesnego środowiska pracy jako narzędzia ułatwiającego świadczenie usług na najwyższym poziomie, jak również pozyskiwanie najlepszych specjalistów do firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa aranżacja biura w EY

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 mar 2015 11:25


Badania EY wskazują, że 30-40 proc. przestrzeni biurowej pozostaje niewykorzystane praktycznie w każdym momencie dnia pracy. Nowatorskie podejście do przestrzeni biurowej sprawia, że można ją wykorzystać w lepszy, dopasowany do potrzeb pracowników sposób. Wspieranie efektywności zespołów, bycie firmą odpowiedzialną społecznie oraz optymalizacja wydatków - to jedne z głównych celów autorskiego konceptu EY.

Nie tylko open space

W ramach „Workplace of the Future” powstają różnorodne miejsca pracy łączące rozwiązania technologiczne z nowoczesną aranżacją i wyposażeniem otwartej i jasnej przestrzeni. Są to obszary dostosowane do różnych stylów pracy – zarówno indywidualnej jak i zespołowej. Koncept „Workplace of the Future” to nie tylko przestrzeń w nowej aranżacji czy likwidacja gabinetów menedżerskich, to również nowoczesna technologia usprawniająca pracę i pozwalająca zaoszczędzić czas.

Czytaj też: Jeronimo Martins: Nowe biuro to wsparcie dla działu HR

- Celem "Workplace of the Future" jest stworzenie nowoczesnego środowiska pracy, usprawniającego świadczenie usług dla klientów EY. Efektywnie wykorzystana przestrzeń naszych biur ma wzbudzać kreatywność, sprzyjać integracji pracowników z różnych zespołów i sprawiać, by częściej się ze sobą komunikowali. Temu też sprzyjają większe kuchnie oraz przestrzenie nieformalne, w których można odpocząć czy porozmawiać z kolegami. Autorski projekt EY łączy w sobie różne style pracy, wspiera kulturę wzajemnej współpracy i mentoringu - mówi Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w EY.

W biurze odzwierciedlającym założenia konceptu dominują otwarte i jasne przestrzenie, różnorodne miejsca do pracy indywidualnej i spotkań w zespołach, nowoczesne wzornictwo i technologie – jak np. smartboardy (pozwalające na zapisywanie notatek w czasie spotkania i przeniesienie danych na komputer) czy system rezerwacji sal konferencyjnych.

- Mam nadzieję, że te nowe rozwiązania spodobają się także nowym pracownikom. Osobom wchodzącym na rynek pracy zależy głównie na tym, by mogli mieć pracę zdalną. Oczekują też biur przyjaznych środowisku – dodaje Agnieszka Maciejewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.