Nieszczęśliwi pracownicy. Odliczają minuty i marzą o wyjściu z pracy

Z badania „State of The Global Workplace” Instytutu Gallupa wynika, że zaledwie 13 proc. pracowników jest w pełni usatysfakcjonowanych ze swojej pracy. Gdzie leży przyczyna?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nieszczęśliwi pracownicy. Odliczają minuty i marzą o wyjściu z pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 sie 2014 10:14


Przychodzą do firmy, bo muszą, a zamiast rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, odliczają czas do zakończenia pracy. Z czego to wynika? Być może to efekt nieodpowiedniej ścieżki kariery. Jak pokazują dane z międzynarodowego sondaż Instytutu Badawczego Randstad, aż 90 proc. respondentów uważa, że nie ma wpływu na swoją karierę zawodową - czytamy na łamach „Pulsu Biznesu".

Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się również firmy, które nakładają na pracownika zbyt dużo obowiązków lub przydzielają nudne i monotonne zadania. Wielu pracodawców sądzi, że wystarczającym powodem do szczęścia powinien być fakt, że zatrudnione osoby mają pracę.

Na szczęście podejście firm ciągle się zmienia. Z badania "Najlepsi Pracodawcy" firmy Aon Hewitt wynika, że zaangażowanie pracowników rośnie - w 2013 r. przekroczyło 50 proc.

- Mądrzy pracodawcy wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na motywowanie w stylu: „jak się nie podoba, droga wolna". Najwięcej zmian widać w roli bezpośrednich przełożonych - dają informacje zwrotne, dbają o rozwój podwładnych. To efekt inwestycji firm w rozwój menedżerów jako liderów - wyjaśnia w rozmowie z „PB" Magdalena Warzybok z Aon Hewitt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.