Nieszczęśliwi pracownicy. Odliczają minuty i marzą o wyjściu z pracy

0 0
Nieszczęśliwi pracownicy. Odliczają minuty i marzą o wyjściu z pracy

Z badania „State of The Global Workplace” Instytutu Gallupa wynika, że zaledwie 13 proc. pracowników jest w pełni usatysfakcjonowanych ze swojej pracy. Gdzie leży przyczyna?

Przychodzą do firmy, bo muszą, a zamiast rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, odliczają czas do zakończenia pracy. Z czego to wynika? Być może to efekt nieodpowiedniej ścieżki kariery. Jak pokazują dane z międzynarodowego sondaż Instytutu Badawczego Randstad, aż 90 proc. respondentów uważa, że nie ma wpływu na swoją karierę zawodową - czytamy na łamach „Pulsu Biznesu".

Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się również firmy, które nakładają na pracownika zbyt dużo obowiązków lub przydzielają nudne i monotonne zadania. Wielu pracodawców sądzi, że wystarczającym powodem do szczęścia powinien być fakt, że zatrudnione osoby mają pracę.

Na szczęście podejście firm ciągle się zmienia. Z badania "Najlepsi Pracodawcy" firmy Aon Hewitt wynika, że zaangażowanie pracowników rośnie - w 2013 r. przekroczyło 50 proc.

- Mądrzy pracodawcy wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na motywowanie w stylu: „jak się nie podoba, droga wolna". Najwięcej zmian widać w roli bezpośrednich przełożonych - dają informacje zwrotne, dbają o rozwój podwładnych. To efekt inwestycji firm w rozwój menedżerów jako liderów - wyjaśnia w rozmowie z „PB" Magdalena Warzybok z Aon Hewitt.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.