Nagrodzono firmy przełamujące uprzedzenia związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych

W VIII edycji konkursu "Lodołamacze" nagrodzono kolejne firmy i instytucje przełamujące uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Gala konkursu odbyła się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nagrodzono firmy przełamujące uprzedzenia związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 wrz 2013 13:18


W kategorii "Zatrudnienie chronione" laureatem została Spółdzielnia Socjalna "Kreatywni" z Bydgoszczy. Spółdzielnia zatrudnia 55 osób z niepełnosprawnościami (w 2012 roku zatrudniła 21 osób). Jej pracownicy mają bardzo poważne schorzenia i małe doświadczenie zawodowe. "Spółdzielnia od początku istnienia realizuje szereg działań mających na celu reintegrację zawodową i społeczną swoich członków" - podkreślono w uzasadnieniu.

Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła spółka Andrea z Milanówka; trzecie Spółdzielnia Inwalidów Przyjaźń ze Słupcy.

W kategorii "Otwarty Rynek" statuetkę "Lodołamacza" otrzymała firma Hutchinson Poland z Żywca. Firma tworzy nowe stanowiska produkcyjne i specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych - w 2012 r. zatrudniła 37 osób niepełnosprawnych. Prowadzi także programy umożliwiające integracje osób pełno- i niepełnosprawnych.

Drugie miejsce zajął zakład fizjoterapii i masażu Bio-Relax w Puławach; trzecie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół "Pomost" w Łodzi.

W kategorii "Lodołamacz-Instytucja" pierwsze miejsce zajęła Politechnika Łódzka. Uczelnia dostosowała infrastrukturę dydaktyczną wszystkich wydziałów dla osób niewidomych i słabowidzących. Stale prowadzi szkolenia dla kadry akademickiej i administracyjnej, podnoszące świadomość pracowników w zakresie niepełnosprawności.

Drugie miejsce zajęła Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej; trzecie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miliczu.

Tytuł honorowy "Super Lodołamacz" przyznano Pierwszemu Programowi Polskiego Radia oraz Przemysławowi Sobieszczukowi - założycielowi organizacji Debra działającej na rzecz osób chorujących na rzadką chorobę skóry - pęcherzowe oddzielanie się naskórka Epidermolysis bullosa (EB).

W uroczystej gali wzięli udział m.in. prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz, Główny Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz oraz przedstawiciele parlamentu i rządu.

Wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek wręczył odznaczenia: Srebrne Krzyże Zasługi za działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, działalność społeczną i charytatywną, Brązowe Krzyże Zasługi za działalność społeczną i charytatywną a także oraz Złote Medale Za Długoletnią Służbę.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.