Miłość rodzi się w biurze? Co czwarty Polak znalazł partnera w pracy

0 0
Miłość rodzi się w biurze? Co czwarty Polak znalazł partnera w pracy

Czy jesteśmy kochliwi i zdarza się nam zakochać we współpracowniku? Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl wynika, że prawie co czwarty Polak (23 proc.) swojego życiowego partnera poznał właśnie w pracy. A romansowało w biurze aż 40 proc.

W pracy spędzamy jedną trzecią życia. Trudno się zatem dziwić, że część z nas swojego partnera poznało właśnie w pracy. Poza nią mamy niewiele czasu i okazji na to, by poznawać nowe osoby. W firmie zaś spędzamy ze sobą wystarczająco dużo czasu, by zobaczyć jak druga osoba się zachowuje w różnych sytuacjach, rozmawiać z nią, obserwować i o zauroczenie w związku z tym nie trudno. 23 proc. ankietowanych przez Praca.pl przyznało, że swoją „drugą połówkę" poznało właśnie w pracy - zatem romanse w biurze to nie tylko przelotne miłostki, które niewątpliwie się zdarzają, ale również stałe i trwałe związki. Czy jednak zawsze związek współpracowników będzie dobrze w firmie postrzegany?

Romans w biurze

17 proc. ankietowanych przez Praca.pl przyznało, że zdarzył się im biurowy romans. Jeśli dodamy do tego osoby, które obecnie są w związku z kimś poznanym w pracy, wychodzi na to, że 40 proc. Polaków pozwoliło sobie na to, by uczucie (i w związku z tym prywatne życie) wypłynęło na gruncie zawodowym. Czy to dużo? Z różnych ankiet i badań przeprowadzanych w innych krajach wynika, że średnio około 30-40 proc. pracowników ma za sobą takie doświadczenia. Polacy zatem mieszczą się w normie.

Pary w biurze - tolerujemy czy nie?

A co o biurowych romansach myślą osoby, których w firmie nie ugodziła nigdy strzała amora? Zdania w tym obszarze są podzielone. Co czwartemu Polakowi to nie przeszkadza (26 proc.) mimo, iż sam nigdy romansu nie miał. Co trzeci (34 proc.) jest jednak przeciwnikiem związków w pracy. Szanse  zatem na to, że dostaniemy - w przypadku spotykania się ze współpracownikiem - pozytywne wsparcie ze środowiska firmowego są zatem równie duże jak to, że zostaniemy napiętnowani.
 
Czy związek w firmie utrzymywać w tajemnicy?

W dużej mierze zależy to od tego, jak do takich sytuacji podchodzi szef i współpracownicy. Jeśli w firmie więcej jest przeciwników związków w pracy, to lepiej nie afiszować się ze swoją namiętnością. Z drugiej strony utrzymywanie związku w tajemnicy jest dość trudne i znacznie podnosi stres w pracy. Nie chodzi tu nawet o to, że ktoś przyłapie pracowników na potajemnych całusach czy umawianiu się na spotkanie - współpracownika można spotkać w kinie, restauracji czy na spacerze. A w takiej sytuacji do plotek i wypłynięcia tajemnicy na jaw jest bardzo blisko.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • to troszkę jakby ujednolicenie. obecnie wiele firm wynajmuje biura w biurowcach. nie trzeba razem pracować, by mieć romans pracowniczy ;)
  jestem tego przykładem, chociaż na związek zdecydowaliśmy się po przeprowadzce jego firmy do innego biurowca.
  chyba się... stęsknił ;)

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.