Menedżerowie wybrali. Oto najbardziej pożądani pracodawcy

0 0
Menedżerowie wybrali. Oto najbardziej pożądani pracodawcy

3085 specjalistów i menedżerów z całego kraju reprezentujących 9 dyscyplin wskazało najbardziej pożądanego pracodawcę 2013 w 4. edycji badania Antal International.

- Unikalną cechą badania jest możliwość samodzielnego wskazania przez respondentów każdej firmy, jako najbardziej pożądanego pracodawcy - w kwestionariuszu nie ma gotowej, zawężonej listy możliwości. Dzięki temu w rankingu wyróżniony może zostać każdy pracodawca - mówi Artur Skiba, prezes Antal International w Polsce.

Jak wynika z badania, respondenci oceniając firmę, doceniają przede wszystkim: wielkość i prestiż przedsiębiorstwa (42 proc. wskazań), oferowane wynagrodzenia (37 proc.), a także gwarancję stabilności zatrudnienia (35 proc.). Co trzeci respondent jako silną stronę pracodawcy wskazywał styl zarządzania i kulturę organizacyjną firmy oraz innowacyjność (33 proc.).

Jak się okazuje, największy odsetek - bo aż 41 proc. respondentów - wskazał jako źródło wiedzy o najbardziej pożądanym pracodawcy, znajomych pracujących w danej firmie. - Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, że ambasadorami organizacji są przede wszystkim sami pracownicy - niezależnie od zajmowanej pozycji - mówi Artur Skiba. - Kluczem jest polityka personalna spoczywająca na barkach dyrektorów ds. zarządzania zasobami ludzkimi - podkreśla.

Zatem kto zwyciężył?

W kategorii "Bankowość, ubezpieczenia, instytucje finansowe" liderem okazał się ING Bank Śląski (8,6 proc.), tuż za nim uplasował się BNP Paribas Bank (8 proc.), na trzecim miejscu - Credit Suisse (7,8 proc.), na czwartej pozycji - BRE Bank (6,1 proc.) i na piątej - PKO Bank Polski.

- W ostatnim czasie kandydaci z sektora bankowego przy wyborze pracodawcy zwracają szczególną uwagę na jego sytuację ekonomiczną. Wynika to przede wszystkim z sytuacji rynkowej w ostatnich latach - pracownicy mają w pamięci spowolnienie gospodarcze i restrukturyzacje, które rozpoczęły się na szeroką skalę w 2008 roku - komentuje Sebastian Sala, team manager Antal Banking&Insurance. - Zależy im na pracy w organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku, której nie grozi konieczność zwolnień grupowych - dodaje.

Spośród firm z sektora BPO (oustcourcing) i SSC (centra usług wpólnych) za najbardziej pożądanych pracodawców uznano: McKinsey EMEA Shared Services (7 proc.), Shell Business Service Centre Kraków (6,7 proc.), Capgemini Polska (6,5 proc.), HSBC Service Delivery (6,2 proc.) i Cisco Systems Poland (5,4 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.