Menedżerowie McDonald`s zachęcają młodych do pracy w fast foodzie

Jacy są? Młodzi, zdolni i zadowoleni - przynajmniej w spotach reklamowych realizowanych w ramach akcji „McDonald’s wierzy w młodych ludzi w Polsce”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menedżerowie McDonald`s zachęcają młodych do pracy w fast foodzie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 kwi 2014 12:51


W kampanii wizerunkowej prezentowani są autentyczni pracownicy McDonald`s wybrani w wewnętrznym castingu spośród 3,5 tys. menedżerów zarządzających restauracjami w całym kraju. Wśród nich m.in. Klaudia...

Natalia...

W grupie ponad 16 tys. pracowników restauracji dominują kobiety. Stanowiska kierownicze obejmuje 74,6 proc. kobiet i 25,3 proc. mężczyzn, średnio w wieku 33 lat.

Wsród asystentów 83,4 proc. stanowią kobiety i 16,6 proc. mężczyźni (średnio w wieku 31 lat). Również wśród menedżerów dominują kobiety - 75,7 proc. względem 24,2 proc. (średnia wieku - 28 lat).

Jak czytamy na stronie internetowej McDonald`s, pracę w restauracji każdy zaczyna od stanowiska pracownika restauracji, który jednego dnia obsługuje gości stojąc za kasą, innego przygotowuje posiłki na kuchni, a jeszcze innego pracuje na zapleczu.

Kolejnym szczeblem typowej dla McDonald`s kariery jest stanowisko instruktora. Do jego obowiązków - oprócz dotychczasowych zajęć - należy m.in. szkolenie nowych pracowników.

W każdym obiekcie pracuje od kilku do kilkunastu menedżerów. Odpowiadają oni za sprawne działanie poszczególnych obszarów restauracji: kuchni, serwisu, sali jadalnej itp. Z tej grupy rekrutowani są członkowie ścisłego kierownictwa restauracji: asystenci kierownika restauracji oraz sam kierownik.

Karierę w McDonald's można też zacząć od razu od poziomu menedżerskiego. W większych miastach co jakiś czas organizowane są akcje naboru na stanowisko menedżera - praktykanta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.