KPMG, Deloitte, EY i Google na liście najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata

0 0
KPMG, Deloitte, EY i Google na liście najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata

Ponad 200 tys. studentów kierunków ekonomicznych i inżynieryjnych z całego świata wybrało najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę najlepszych z najlepszych.

 

Lista liderów została sporządzona w oparciu o głosy ponad 200 tys. studentów kierunków ekonomicznych i inżynieryjnych. Brali oni udział w lokalnych badaniach Universum Student Survey, przeprowadzonych w krajach o największych gospodarkach (kraje uszeregowanie pod względem wielkości PKB).

Badanie wskazuje, co wpływa na atrakcyjność pracodawców ujętych w rankingu oraz jakie są oczekiwania studentów dotyczące przyszłej kariery.

Czytaj też: Pracownicy Google oszczędzają na wynajmie i żyją w kampusie

Pokolenie Y chce pracować kreatywnie i w przyjaźni

Ankietowani pytani o to, jakie czynniki mają wpływ na atrakcyjność danego pracodawcy, zwracali przede wszystkim uwagę na jakość pracy. Kreatywne i dynamiczne środowisko pracy jest najważniejszym atrybutem atrakcyjnego pracodawcy wśród studentów kierunków inżynieryjnych. Co więcej, zaczyna być ważniejsze od takich atrybutów jak: wysokie wynagrodzenie początkowe lub szansa na zostanie liderem. Studenci kierunków ekonomicznych również cenią atrybuty związane ze środowiskiem pracy, wymieniając je, jako jeden z czterech najważniejszych.

Czytaj też: T-Mobile, ING, Citi, Provident i Orange - oto najlepsi pracodawcy w Polsce

Studenci zarówno kierunków inżynieryjnych, jak i biznesowych wiążą wiele oczekiwań z przyjaznym środowiskiem pracy. W kliku krajach studenci cenią przyjazne środowisko pracy bardziej od kreatywności (Francja, Niemcy i Rosja zarówno wśród studentów kierunków ekonomicznych, jak i inżynieryjnych, w przypadku Australii i Kanady tylko studenci kierunków biznesowych).

- Dla nas oznacza to, że osoby należące do pokolenia Y bez względu na kraj, w którym studiują bardzo podobnie podchodzą do pracy, zupełnie inaczej niż poprzednie pokolenia – komentuje Peter Nylander, prezes Universum.

- Od kilku lat obserwujemy, że praca i życie prywatne się przeplatają, a granica między nimi coraz bardziej się zaciera. Zdają sobie sprawę z tego, że praca będzie odgrywała dużą rolę w ich życiu. Z tego powodu chcą pracować w środowisku, które pozytywnie na nich oddziałuje, dlatego pracodawcy powinni sprostać temu wyzwaniu i uczynić inwestowanie w środowisko pracy swoim naczelnym priorytetem - radzi Nylander.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.