Jak pracować efektywnie i zdrowo w biurach typu open space?

0 0
Jak pracować efektywnie i zdrowo w biurach typu open space?
Większość biur, w których królują otwarte przestrzenie ma wydzielone niewielkie pokoje przeznaczone na spotkania. To dobre miejsce do prowadzenia rozmów telefonicznych, Fot. pixabay

Praca na otwartej przestrzeni jednym ułatwia, a innym wręcz przeciwnie, utrudnia skupienie się, a tym samym właściwe wykonywanie obowiązków. Jeśli podstawą jest praca zespołowa, otwarta przestrzeń może być najlepszym rozwiązaniem.

Jak sprawić, aby każdy pracownik poczuł się takim biurze komfortowo w biurze typu open space?

Stwórzmy prywatny kącik

Nawet jeśli będzie to tylko iluzja, poczucie, że mamy trochę miejsca tylko dla siebie zdecydowanie poprawi nastrój i jakość pracy. Jak to zrobić? Wystarczy ustawić wysoką roślinę na biurku, zamontować dodatkową półkę oddzielającą nas od innych, postawić wysokie przedmioty, ramki na zdjęcia.

Wszystko zależne jest od układu pomieszczenia i ustawienia biurek, jednak zawsze da się znaleźć sposób na to, aby chociaż trochę odizolować się od innych pracowników i zapewnić sobie odrobinę prywatności.

Korzystajmy z pokojów spotkań

Większość biur, w których królują otwarte przestrzenie ma wydzielone niewielkie pokoje przeznaczone na spotkania. To dobre miejsce do prowadzenia rozmów telefonicznych.

- Jeśli musisz porozmawiać z klientem, zarezerwuj sobie na jakiś czas taki pokój. Pozwoli ci to poczuć się swobodniej. Szczególnie, jeśli spodziewasz się trudnej rozmowy – w takiej sytuacji lepiej się skupić i nie mieć poczucia, że wszyscy dookoła słuchają – mówi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Przenoszenie rozmów do zamkniętych pomieszczeń to także komfort dla pozostałych pracowników. Jeśli biuro nie jest wyposażone w takie pomieszczenia, rozmowę telefoniczną możemy przeprowadzić, np. na klatce schodowej, czy na powietrzu, jeśli jest ładna pogoda. Przy okazji można odetchnąć od pracy, a oczy odpoczną od monitora. Warto zadbać o to, aby swoją obecnością w tych miejscach nie zakłócać pracy innych.

Odetnijmy się od hałasu

Jeśli biurowy szum jest dla nas uciążliwy, warto pomyśleć o zakupie słuchawek lub zwykłych stoperów. Muzyka płynąca ze słuchawek może rozpraszać tak samo jak hałas w biurze, dlatego godnymi uwagi są takie modele, które redukują dźwięki z zewnątrz. Dobrze dobrane relaksujące melodie, dadzą uczucie relaksu i wspomogą koncentrację.

Sprawdźmy także tzw. białe dźwięki (szumy), które według niektórych są niezawodną metodą odcięcie się od otoczenia. Zapoznajmy się z regulaminem pracy, warto bowiem upewnić się, czy polityka firmy nie zabrania pracy w słuchawkach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.