Innowacyjne miejsce pracy zwiększa efektywność? Tak uważają Polacy

0 0
Innowacyjne miejsce pracy zwiększa efektywność? Tak uważają Polacy

Polacy dostrzegają ogromną wartość rozwiązań innowacyjnych w miejscu zatrudnienia. Większość twierdzi, że ułatwiają one wykonanie pracy i podnoszą jej jakość.

Ponad 60 proc. uważa, że jesteśmy narodem innowacyjnym, a klimat w Polsce sprzyja rozwojowi innowacyjności. Potencjał innowacyjności respondenci dostrzegają głównie w ludziach. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie firmy 3M, w ramach kampanii „Łączą nas innowacje”.

Czytaj też: Nie rozmawiają, tylko machają zza szyby. Tak pracuje się w Miasteczku Orange

Co trzeci Polak uważa się za osobę innowacyjną, a więcej niż połowa lepiej niż siebie ocenia Polaków jako naród (66 proc.). Szczególną łatwość do postrzegania siebie, jako osoby innowacyjne, mają respondenci młodzi i z wyższym wykształceniem. Zdaniem prawie połowy Polaków (45 proc.) osoba innowacyjna cechuje się przede wszystkim kreatywnością, w dalszej kolejności przedsiębiorczością (38 proc.) i oryginalnością (32 proc.).

Optymistyczne podejście do tematu innowacji jest widoczne w obszarze pracy. Polacy dostrzegają ogromną wartość rozwiązań innowacyjnych na polu zawodowym. Ponad połowa osób aktywnych zawodowo wykorzystuje codziennie rozmaite innowacje w miejscu zatrudnienia. Blisko dziewięć na dziesięć z nich (88 proc.) jest zdania, że innowacyjne rozwiązania ułatwiają pracę, a także podnoszą jej efektywność.

Aż dwie trzecie Polaków (74 proc.) sądzi, że pracownicy nie mają dostępu do innowacyjnych rozwiązań w miejscu zatrudnienia. Ciekawy może wydać się fakt, że osoby aktywne zawodowo nieco częściej niż niepracujące nie zgadzają się z tą opinią (16 proc. wobec 12 proc.). Pracujący częściej podzielają również pogląd, iż innowacyjne rozwiązania ułatwiają pracę i podnoszą jej efektywność.

Czytaj też: Nowoczesne biura bardziej przyjazne pracownikowi

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.