Firma People w nowej siedzibie. HR-owcy wprowadzają też nowy styl pracy

• Firma doradztwa personalnego People zajmie w budynku Gdański Business Center powierzchnię ponad 650 m kw.
• W nowym biurze planuje wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które służyć będą adaptacji nowego stylu pracy, ściśle związanego ze specyfiką branży HR, w której działa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma People w nowej siedzibie. HR-owcy wprowadzają też nowy styl pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

27 lip 2016 15:28


Jak zaznacza Lucyna Pleśniar, prezes firmy People, zmiana biura to coś więcej, niż tylko nowa lokalizacja i większa powierzchnia. - To przede wszystkim nowe podejście do pracy, w którym przemyślane wykorzystanie przestrzeni będzie wspierać różne rodzaje aktywności i indywidualny styl pracy naszych pracowników - mówi Lucyna Pleśniar.

Prezes People podkreśla, że jeśli chcemy tworzyć unikalną wartość, zarówno dla klientów, jak i zespołu pracowników, środowisko w którym przebywamy powinno dodawać energii i wpierać kreatywność zespołu. - Chcę, aby nasze nowe biuro było naprawdę wyjątkowe, aby pracownicy z przyjemnością w nim przebywali i znajdowali źródło inspiracji do działania. Większość ludzi chce się rozwijać i wykorzystywać cały swój potencjał nie tylko z powodu wynagrodzenia, ale dlatego, że wierzą w to co robią i czują się na swoim miejscu - przyznaje Lucyna Pleśniar.

Balans miedzy pracą i relaksem w biurze

Biuro firmy People zaprojektowane jest w myśl koncepcji Activity Based Workplace. Podstawowym założeniem aranżacji przestrzeni jest połączenie dwóch obszarów: strefy kandydata z układem licznych salek konferencyjnych i części przeznaczonej do pracy zespołu w układzie mieszanym, w którym dominował będzie open space.

W jego obrębie na szczególną uwagę zasługuje strefa chill out'u z kulą dyskotekową, połączona z jadalnią i kuchnią, a także amfiteatr przeznaczony do oficjalnych prezentacji oraz wewnętrznych zebrań i spotkań pracowników. Części te zostały celowo zlokalizowane obok siebie, po to by stworzyć miejsce do organizowania eventów zarówno dla kontrahentów, jak i nieformalnych spotkań wewnętrznych.

- Zaprojektowanie przestrzeni dopasowanej do określonego stylu pracy i kultury firmy wymaga uwzględnienia wielu aspektów związanych m.in. ze sposobem współpracy poszczególnych zespołów i działów, rodzajem wykorzystywanych w firmie technologii, czy formą obiegu informacji. Ważne jest zdefiniowanie różnych aspektów działalności firmy oraz priorytetów, jeśli chodzi o funkcjonalność powierzchni. Dopiero wówczas można nakreślić projekt aranżacji biura, a tym samym wyznaczyć jego kształt i wielkość - tłumaczy Bartłomiej Zagrodnik, prezes zarządu Walter Herz.

Cały artykuł czytaj w serwisie propertynews.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.