Facebook w pracy? Nowy pomysł Zuckerberga może znieść ograniczenia

0 0
Facebook w pracy? Nowy pomysł Zuckerberga może znieść ograniczenia
Mark Zuckerberg postanowił stworzyć serwis przeznaczony specjalnie dla pracowników firm - Facebook at work/ fot. pixabay

Facebook stworzył aplikację przeznaczoną specjalnie dla pracowników firm. Czy takie rozwiązanie przekona pracodawców blokujących dostęp do mediów społecznościowych w pracy, by zwiększyć swobodę zatrudnionych?

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2013 r. przez firmę Sedlak&Sedlak przy współpracy z portalem Interia.pl aż 69 proc. respondentów korzysta z internetu w celach prywatnych. Dlatego też nierzadko pracodawcy decydują się na zablokowanie dostępu do mediów społecznościowych w pracy.

By nie utracić użytkowników, Mark Zuckerberg postanowił stworzyć serwis przeznaczony specjalnie dla pracowników firm - Facebook at work. Portal umożliwia kontakty zawodowe wewnątrz firmy. Jednak za jego pomocą można się połączyć z prywatnym kontem i korzystać z obu jednocześnie.

Czy firmy zdecydują się na większą swobodę i pozwolą pracownikom na korzystanie Facebooka w biurach? - Pracownicy mniejszych firm czy innych podmiotów, którzy nie podlegają korporacyjnym rygorom nakazującym ograniczanie dostępu do social media, chętnie korzystają z mediów społecznościowych i sądzę, że to właśnie oni będą zainteresowani korzystaniem z nowego komunikatora Facebooka - wyjaśnia Piotr Kaczmarski z Hays Poland.

- Być może z czasem nowy komunikator Facebooka okaże się rozwiązaniem na tyle udanym, że wyprze dotychczas używane przez firmy komunikatory. Póki co, konkurencja jest dość duża - ocenia.

Kaczmarski dodaje również, że w pozostałych przypadkach firmy raczej chętnie stosować będą sprawdzone komunikatory firm, których oprogramowania używają na co dzień - np. komunikatora Lynk firmy Microsoft.

Czytaj też: Apple i Facebook będą płacić pracownicom za zamrożenie jajeczek

Facebook at work ma umożliwiać także wspólną pracę załogi przy dokumentach. Pytanie tylko czy firmy zdecydują się na przetrzymywanie danych firmy na Facebooku?

- Poufność danych ma coraz większe znaczenie, a w wielu przypadkach informacje stanowią ścisłą tajemnicę. Firmy, które zdają sobie z tego sprawę, dokładają wszelkiej staranności, aby jak najskuteczniej je chronić i tym podejściem, w ostatecznym rozrachunku, wygrywają - mówi Artur Skiba, prezes Antal International, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

- Jako firma rekrutacyjna, Antal International pracuje w dużej mierze z danymi osobowymi, informacjami od naszych klientów, które nierzadko objęte są klauzulą poufności, umowami z klientami, które stanowią tajemnicę handlową. Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo tych informacji i nie wyobrażam sobie, aby w przypadku naszego biznesu przechowywanie dokumentów na jakich pracujemy na Facebooku, było rozsądne - komentuje Artur Skiba.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.